Miami Heat rozpoczęli marsz do tytułu (110-87)

16

bucks @ heat (0-0)

Aby dać wam perspektywę jak jednostronna będzie to seria: komentujący spotkanie Reggie Miller zastanawia się przed rzutem sędziowskim czym zaskoczy Spoelstra, czy każe LeBronowi kryć Brandona Jenningsa (PG) czy może Larry’ego Sandersa (C)?

Zgodnie z przepowiednią, Chris Bosh wyciąga Sandersa na obwód, rzuca za trzy, a zagubienie gości pod tablicą widać od pierwszych minut. Bez realnej opcji podkoszowej muszą opierać się na grze obwodu, co przy aktualnej obronie i przewadze fizycznej Miami oznacza wiele slam-dunków. 10-2 po dwóch minutach biegania prowadzą mistrzowie. Wyraźnie nie są jednak sobą miejscowi, liczba strat, niedokładne podania i chyba początkowy stres dają się we znaki graczom Heat.

Imponuje za to defensywa gości, skutecznie podwajają wjazdy Jamesa, są przygotowani na dalekie odegrania, nie dają się mijać, a Mbah a Moute z Ilyasovą to dwa stare lisy w obronie. Sukcesy przynosi także pick-and-roll z Jenningsem na szczycie boiska. Na początku drugiej kwarty Bucks wciąż trzymają się w grze. Głównie za sprawą tego człowieka:

Milwaukee uwielbiają szybkie tempo gry, a kiepska skuteczność rzutowa obu zespołów sprawia, że obrona Miami nie zdąża się ustawić. Jennings napiera floaterami w polu trzech sekund, trafia z odejścia, wymusza faule. Chyba naprawdę wierzy w to, że Bucks są w stanie pokonać rywala w sześciu meczach… do połowy zdobył 18 punktów,