Miami Heat 5-0

18

(2) miami heat – (4) brooklyn nets

Raz jeszcze okazało się, że playoffs rządzą się odrębnymi prawami i wszelkie statystyki z sezonu regularnego możemy włożyć między bajki. Goście to drużyna, która w minionych rozgrywkach pokonywała obrońców tytułu czterokrotnie, a mimo to, we wczorajszym spotkaniu nie miała NIC do powiedzenia. Od początku gra układała się po myśli Miami, a rywale grali raczej na utrzymanie przyzwoitej różnicy punktowej, przyzwoitego dystansu, jaki dzielił obie ekipy, aniżeli o zwycięstwo.

Kevin Garnett po raz pierwszy w karierze nie zdobył ani jednego punktu w meczu playoff.

Kompletnie zawiodła obrona ze strony Nets. Podopieczni Jasona Kidda tak bardzo zapatrzyli się na operującego piłką na półdystansie czy post up LeBrona, że zapominali o pozostałych zawodnikach Heat. Szerokie rozstawienie ułatwiło zadanie mistrzom. Każde zagapienie obrońców wykorzystywali Mario Chalmers bądź Ray Allen ścinając pod kosz. Dość powiedzieć, że gospodarze walkę w polu trzech sekund wygrali 52 do 28!

Heat wygrali też każdą kwartę, a wynik końcowy 107:86 nie do końca obrazuje kontrolę, jaką posiadali w tym meczu.

Eric Spoelstra z lubością wstawił do pierwszej piątki z powrotem Shane’a Battiera, dla którego jest to już ostatni sezon w lidze. Rywale nie przedstawiają wielkiego zagrożenia pod tablicami, a small-ball Miami to ich preferowany styl. Co ciekawe 35-letni Battier w pierwszej rundzie przeciwko Charlotte zagrał w sumie chyba ze 3 minuty.

Znany z solidnej, inteligentnej obrony zawodnik dał się we znaki zarówno Joe Johnsonowi jak i Paulowi Pierce’owi. W ciągu 26 minut zdobył 8 punktów – skutecznie rozciągając atak miejscowych.