fbpx

Matt Barnes: spowiedź chuligana NBA

7

mn

Rewelacyjny (jak zwykle) materiał spod szyldu magazynu Vice. 34-letni weteran ligi Matt Barnes spowiada się ze swojej przeszłości. Gwoli wprowadzenia napiszę tylko, że chłop należy do najbardziej temperamentnych na parkietach, zawsze staje w obronie kolegów, a na przestrzeni 11 sezonów zdążył osiem razy zmienić klub.

Gwarantuję, że poświęcając kilka minut na zawsze zmienicie zdanie na temat tego zawodnika:

Do wszystkich, którzy uważają, że natura boiskowego twardziela to tylko poza, aktorstwo z mojej strony… Ja naprawdę wszystko to przeszedłem: na własne oczy widziałem walczących, strzelaniny, ludzi dźganych nożem.

1

Mój ojciec był największym dealerem narkotyków, miał policję na swej liście płac.

1

Któregoś dnia policjanci przyszli po towar ukryty gdzieś w domu. Moja siostra miała cztery latka, ja siedem. Patrzymy przez okno na  dwóch funkcjonariuszy w cywilnych ubraniach oraz naszego ojca lejącego ich na kwaśne jabłko.

1

Znam wielu ludzi równie utalentowanych, co gracze NBA, ale z różnych względów nie dostali się do ligi. Coś stanęło na ich drodze: kontuzja, zła reputacja etc. Wielu szans tutaj nie dostajesz.

1

Pamiętam jak zostałem wytransferowany do Philly. Wcześniej przez 2.5 sezonu praktycznie nie powąchałem parkietu. Nie zagrałem ani minuty, nic, nawet nie dano mi szansy by się wykazać. Pamiętam, jak Mo Cheeks, który był wówczas trenerem podszedł do mnie i zapytał “dlaczego pracuję nad rzutem skoro tutaj go nie użyję”. Był zwykłym k%tasem.

1

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

7 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Hanek
  Odpowiedz

  Wreszcie ktoś obiektywnie, na spokojnie wypowiedział się na temat taśmy Sterlinga. Przerost formy nad treścią, a Matt równy gość. 😉

  (90)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe lakerboy
  Odpowiedz

  “w porównaniu z przejawami rasizmu, których doznałem jako dziecko, ta taśma to dla mnie pier%oła. ”
  No więc właśnie, ale coraz bardziej zniewieściałe środowisko NBA, aż nadto poprawnie politycznie, rozdmuchało tą “aferę” to astronomicznych wielkości… :/

  (3)

Gwiazdy Basketu