fbpx

Kirilenko zesłany do 76ers! Łokciem w twarz: Rondo vs Stephenson

13

3

AK47 wytransferowany do Sixers!

Andrzej Kirilenko, mój ulubiony zawodnik zeszłorocznych Nets (nie licząc Shauna Livingstona) znów musi pakować walizki! I pomyśleć, że przed rokiem dobrowolnie zrezygnował z 6.5 miliona dolarów, aby dołączyć do klubu kierowanego przez swego rodaka Michaiła Prokhorova. Brooklyński projekt pod tytułem “skupujemy gwiazdy” nie wypalił, zaczyna się czyszczenie przeładowanego budżetu. Padło na Rosjanina.

Jeżeli nowy pracodawca (Sixers) nie zrezygnuje z niego zaraz po wymianie, będę smutny. 32-letni Andrzej z pewnością zasługuje na to, by dołączyć do zespołu walczącego o mistrzowski tytuł. Gdzie by się sprawdził? Los Angeles Clippers, Cleveland Cavaliers, San Antonio Spurs, Memphis Grizzlies powinni brać gościa z pocałowaniem ręki!

Kirilenko to przede wszystkim bardzo inteligentny zawodnik, który od lat poświęca własne zdobycze by uzupełniać braki kolegów, najczęściej w obronie. Mimo upływu lat wciąż jest ponadprzeciętnym stoperem na piłce, jeszcze lepszym z pomocy. Nie wiem czy pamiętacie jak wiele lat temu przewodził NBA w liczbie bloków. Ma potężny zasięg ramion i twarde łokcie. W zależności od potrzeb zagra od niskiego-skrzydła do centra. I choć obrony rzutem za trzy nie rozciągnie, nie schodzi poniżej 50% z gry oraz fantastycznie podaje z 4-5 metra.

Powody  transferu? Czysto biznesowe. Szczegóły? Nets otrzymują: niegwarantowany kontrakt PF Brandona Daviesa, którego momentalnie zwolnią oraz 3.3 mln tzw. trade exception. Sixers otrzymują Kirilenko, pick II rundy draftu 2020 roku, prawo do zamiany picków II rundy w 2018 roku oraz ekwiwalent pieniężny. Prawdopodobne przenosiny czekają także Jorge Gutierreza. Potwierdzi się dzisiaj. 

No i co Wy na to? Gdzie widzicie AK47?

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  AK-47 Jak dla mnie idealnie wpasowałby się do Chicago, piłka by krążyła jak ziemia po orbicie.
  W Atlancie myślę też by się odnalazł, a jeżeli jakiej drużynie by się przydał najbardziej to nie wątpliwie LA Clippers

  (6)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe tmac1
  Odpowiedz

  Kibicuję Netsom od czasów Kidda, Kerrego Kittlesa, Kenyona Martina i sam projekt “Brooklyn” średnio mi się na początku podobał. Pierwszy sezon nie był tragiczny, właściwie plan minimum-Play Off osiągnięty. No ale chcieli się zabawić w jakieś Monaco czy PSG porównując do piły kopanej. PSG można powiedziec poszło po rozum do głowy i już nie ściągają samych gwiazd za ciężkie pieniądze. Czyżby moim ulubieńcy brali z nich prykład? 😀 Widzę, że trener Hollins pozytywnie wpłynął na włodarzy. Odstawienie podstarzałych już “all-starów” to początek wielkiej(mam nadzieję) rewolucji Nets. Jeśli faktycznie coach teraz rządzi i dzieli zarówno wśród zawodników jak i w sprawach kadrowych to za 2, góra 3 lata widzę Brooklyn walczących w finale konferencji. Hajsu mają jak lodu, Prochorow wrzuci tyle ile będzie trzeba. Żeby tylko znów się nie zabrali za jakichś dziadków, a pozbierali naprawdę ambitny, solidny i młody skład. Jabari, Noel, J.Green i jedną faktycznych gwiazd, marzenie: LaMarcus! Ostatnie zdanie to oczywiście tylko moje propozycje jednak mam nadzieję, że naprawdę na Brooklynie stanie się coś fajnego w najbliższych kilkunastu miesiącach!

  (0)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  żadnej znakomitości przy tym lobie nie widzę. po prostu spóźniona a właściwie brak rotacji bo zasłonie gracza Orlando (Tobaiasa Harrisa o ile dobrze pamiętam)

  (-5)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  co do AK47 to tak Phila go zwolni na 90%, a w tedy będzie go chciałą nie jedna ekipa i to pewnie za grosze, ale najbardziej przydałby sie Clipsom kurde super sprawa gdyby mieli tam AK47. Nie jest to ideał jak dla nich oczywiście bo lepszy byłby ktoś kto by rozciagał gre, ale nie ma co wybrzydzać:D

  Co do Marcina to rzeczywiście w tym sezonie ogladałem kilka jego meczów i czesto siedz na ławce, Humpreis rzuca na 69 oczkach a Marcin na 78 to jest zastanawiajace. Wiedziałem, że jak Nene wróci to cyferki sie zmniejsza u MG, ale to mnie dziwi. Może to tez kwestia, że MG nie rzuca zbyt celnie z odległości 5 mietrów nie wiem. Zauważyłem też, że Marcin robi olbrzymia roznice na boisku ułatiw po prostu gre innym, czasem robi dobre staty gra na dobrym procencie a i tak Trener zabiera go z boiska, dopiero jak sie gra nie klei to go wpuszcza. Na statach ma 30 minut co mecz, ale czesto widziałem, że gra mniej niz 30 w meczach kiedy gra dobrze

  (5)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Statystycznie Gortat wygląda podobnie jak w zeszłym roku jednak jego regularność jest na niższym poziomie. Świetne mecze przeplata słabymi. Ciężko to mówić o jakimś spadku formy bo wykresy jego dyspozycji są bardzo nieregularne. Fizycznie wygląda świetnie ale coś mocno zaprząta mu myśli. Może czas na powrót do ogolonej głowy?

  (7)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  nie widziałem meczu Wizz ale Gortat u Wittmana nigdy nie grał końcówek, stricte ostatnie akcje, ostatnia minuta. Nie przejmowałbym się, Gortat ma bardzo mocną pozycję w drużynie. Bez Gortata nie ma Wizz, serio

  (5)

Gwiazdy Basketu