fbpx

Antoine Walker opowiada, w jaki sposób przetrwonił 110 milionów dolarów

22

Antoine Walker opowiada, w jaki sposób przetrwonił 110 milionów dolarów zarobione w ciągu 13 lat spędzonych w lidze. Trzykrotnie wybierany do Meczu Gwiazd zawodnik siedzi w studiu telewizyjnym ESPN wyglądając jak sierota, wzruszając ramionami i lekko gubiąc się w zeznaniach. Jego spowiedź ma pomóc innym bogatym sportowcom oraz jak się domyślamy, umożliwić Walkerowi zarobienie za występ paru tysięcy, których jako bankrut z pewnością potrzebuje.

Powód pierwszy bankructwa gracza: recesja. Kiedy rynek nieruchomości zapikował w dół, siedem “albo osiem” banków przyszło do Walkera z żądaniem (?) zwrotu pożyczki (?) dodatkowego zabezpieczenia (?) przyznacie, że dość pokrętnie to brzmi… być może chodzi o bycie etatowym poręczycielem rodziny i znajomych, a zarazem niemożność spłaty  przez nich kredytu… ale… chyba nie, Walker wyraźnie mówi, że musiał spłacić wszystkie zaciągnięte kredyty na raz. W części dalszej twierdzi, że były czasy, w których zarabiał inwestując w rynek nieruchomości. A zatem, jeśli inwestował pieniądze w zakup nieruchomości, które straciły na wartości … gdzie są pieniądze?

Rzecz druga: rozpustny styl życia. Antoine jak większość milionerów NBA lubił otaczać się fajnymi, luksusowymi rzeczami.

Rzecz trzecia: hazard, zawodnik przyznaje się do utraty 700-800 tysięcy dolarów w kasynie.

Rzecz czwarta: znajomi, Walker szacuje, że oprócz członków rodziny, regularnie sponsorował wydatki 10-15 swoich znajomych. Zawodnik NBA wraz ze swą “świtą” podróżuje prywatnymi środkami lokomocji, zatrzymuje się w najdroższych hotelach i jada w najdroższych restauracjach. Od czasu do czasu Walker wspierał także różnego typu pomysły biznesowe swoich kumpli. Całość kosztowała go “parę milionów dolarów”.

https://www.youtube.com/watch?v=-ybyFLu3FC0

Szkoda, szkoda gościa. Wybaczamy mu nawet pozostawanie bez formy oraz kilkunasto-kilogramową nadwagę w schyłkowym etapie kariery. Nic dziwnego, że chłop nie miał motywacji…

Ostatnie Wpisy

22 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Nie bardzo rozumiecie jak dziala kredyt panowie ; ) Mozna go np dostac na 100% wartosci nieruchomosci. Ceny nieruchomosci pikuja – trzeba kredyt ubezpieczyc albo bank zerwie umowe. Gdy zerwie, moze zlicytowac nieruchomosci, a my wciaz wisimy mu kupe hajsu.

  (0)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe tomtom
  Odpowiedz

  a mnie nawet nie szkoda gościa. Cwaniak opowiadający, że mógłby być drugim MJ choćtak naprawde był po prostu dobrym, koszykarskim wyrobnikiem. No i te tłumaczenia … epic fail 🙂

  (0)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe AA6o
  Odpowiedz

  Mnie to wcale nie dziwi. Nie wszyscy sportowcy są inteligentni, tepi bez charakteru też się zdarzaja..
  Ten facet miał gest, był lubiany pewnie dusza towarzystwa za wszysto płacił, a że pieniądze się go nie trzymały no coż …..

  (0)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Hater
  Odpowiedz

  “… dodatkowego zabezpieczenia (?)” prawdopodobnie chodzi o to, że zabezpieczenie wynika ze sporu przed sądem. Bank pozwał go, bo był niewypłacalny, jednocześnie z uzasadnionym wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia na mieniu. Zabezpieczyć roszczenie można(bynajmniej w pl), jeżeli istnieją podstawy do tego, że stanie się ono z jakiś przyczyn nieegzekwowalna, a że nasz bohater posiada talent do trwonienia pieniędzy…

  Ciekawostka: w Polsce nie można wnosić o zabepieczenie roszczenia przeciwko Skarbowi Państwa, bo z założenia jest zawsze wypłacalny 😀

  (0)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe poczes
  Odpowiedz

  nie ogarniam czegoś takiego. Jak można roztrwonić tyle kasy. Nie rozumiem. To tak samo jak człowiek idzie do pracy zarabia X kasy a później znajduje lepszą zarabia XX i co ma wydawać na prawo i lewo?? Normalny kretyn i tyle.

  (0)
 6. Zdjęcie profilowe j4dr00
  Odpowiedz

  zawsze lubiłem tego zawodnika i nie obchodzi mnie za bardzo co on ze swoimi pieniędzmi robi . Ja pamiętam go z duo jakie zrobili z the Truth i jak doszli aż do ECF ! 😀

  (0)
 7. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mike9204
  Odpowiedz

  wszyscy tacy cwani przed kompem a nie wiecie jakbyście zareagowali gdyby nagle ktoś wam rzucił na stół 110 mln zielonych ;p ludzie sie zmieniają, podobno wspaniała większość gości która wygrywa w totka po roku-dwóch latach ma gorszą sytuację finansową niż przed wygraną.

  (0)

Gwiazdy Basketu