fbpx

Ben McLemore: dylematy strzelca

17

Czekaliśmy na przebudzenie tego zawodnika. Liga letnia nie pokaże ci kto potrafi grać, ale pokaże kto grać nie potrafi.

Ben McLemore wybrany został z numerem siódmym tegorocznego draftu. Dlaczego? Ponieważ ma piękną, mięciutką formę rzutową, a w kontrataku potrafi zrównać się głową z poziomem obręczy. Wielu specjalistów uważa go za najlepszego strzelca, jaki od kilku lat pojawił się w NBA i jak to ze strzelcami bywa: potrzeba im rytmu i pewności siebie by “zaskoczyć”. Będąc 20-letnim rookie stawiającym swe pierwsze kroki w profesjonalnym środowisku nie łatwo jednak o złapanie rytmu i pewność siebie. Dlatego tak bardzo trzymaliśmy kciuki za McLemore’a.

# 13 lipca

Pierwszy w karierze występ w koszulce Kings zakończył się dlań kompletną klapą: 4/23 z gry oraz 1/11 zza łuku.

# 15 lipca

Dwa dni później było niewiele lepiej: 4/12 z pola, 1/7 za trzy, a kibice Sacramento zaczęli drapać się po głowach kiedy odpalił dwa kolejne airballe.

# 16 lipca

Dopiero wczoraj nadszedł dzień prawdy. Po pierwszej połowie miał na koncie 4 punkty jednak nie podłamał się i nie przestał rzucać. Mecz zakończył z dorobkiem 26 punktów w tym: 8/14 z gry oraz 3/6 zza łuku.

Wyglądało to tak. Cieszcie oko dziatki.

Założę się, że zwolennicy Raya Allena mają nowego gracza do podglądania.

Ostatnie Wpisy

17 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe xawer197
  Odpowiedz

  Do Raya to mu brakuje…zresztą nie tylko do Niego. Chłopak ma niezły rzut,ale skutecznoscią nie poraza…nawet w tym ostatnim spotkaniu- ok 50% skuteczności dla niby takiego szałowego strzelca w lidze letniej to żaden szał jak dla mnie…

  (4)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Andre
  Odpowiedz

  zobaczycie, jeszcze będzie z niego kawał gracza. z taką formą rzutową nie można grać cały czas na skuteczności 20-30%. z czasem zacznie mu wpadać. a jak już zacznie to biada rywalom Kings. choć osobiście wolałbym, żeby uciekał stamtąd jak najszybciej.

  (4)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Mansky
  Odpowiedz

  Nie ma co gdybać teraz czy porównywać go do Raya. Gość jest młody ,rozstrzela się jeszcze ,da radę!

  PS: Dajcie spokój z komentarzami typu “Dodox komentarz na plusie ,musimy to zmienić” ,bo to się żałosne robi.

  (1)

Gwiazdy Basketu