Carmelo Anthony > Biali Wilcy z Minnesoty

18

Białe Wilki bez Kevina Lowa. W madison square garden grają świąteczne przeboje, dzyń, dzyń, dzyń czas rozpocząć widowisko. Co widzę: Pekovic przesuwa Chandlera pod tablicami. Kiepski początek notuje za to obwód gości. Ridnour nie ma szans ustać przeciwko JR Smithowi, który albo kończy sam albo kreuje “stuprocentowe” pozycje kolegom. Barea także ogrywany jest przez Feltona. Na boisko wchodzi Ricky Rubio, to jego pierwszy raz w MSG. Hiszpan kończy pierwszą kwartę ładną asystą. Ma bardzo szybkie ręce, myślę że przechwyty i generalnie obrona są jednym z niedocenianych aspektów jego gry. Kiedy tylko zmienia go Ridnour, dwa kolejne dunki zalicza JR Smith, a w następnej akcji lobuje do Chandlera. Na szczęście do lekcji przygotował się Alexey Shved. Rosjanin pali z dystansu aż miło. Wolves przez cały czas utrzymują paru punktową przewagę.

Kirilenko vs Anthony

Kluczowy matchup spotkania. Gwiazdor Knicks nie może dziś pograć sobie przeciwko AK47, który niestety co chwila zmuszany jest przez sędziów do siadania na ławce z kolejnymi przewinieniami. Jego trzeci odgwizdany faul to jawna kpina! Z łokciami szarżującego Melo na twarzy trudno uniknąć kontaktu. O ile Kirilenko to genialny defensor, Ridnoura należałoby nazwać najgorszym obrońcą ligi. Ratuje go świetny rzut w sytuacji catch & shoot. Carmelo zamarzł w butach. Z nosa wystają mu sople lodu, a każdy rzut odbija od obręczy. Znakomicie spisuje się Shved, jego praca bez piłki i obcinanie na zasłonach przypominają starą rosyjską szkołę basketu. Słyszeliście o czymś takim jak “ślepa świnka”?