Clippers wracają zza grobu, odrabiają 22 punkty straty [2-2]

13

Luźne wnioski

# słodko-gorzki Westbrook, fenomenalny na początku, fatalny na końcu

# Serge Ibaka, jak wspomniałem: dwa trafienia zza łuku w I kwarcie oraz dwa oddane rzuty przez resztę meczu (!) wciąż bronił świetnie, można powiedzieć przyczepił się do genitaliów Griffina

# w czwartej kwarcie Rivers posadził na KD swojego najlepszego obrońcę obwodowego, czyli Chrisa Paula. Różnica wzrostu? Ponad 25 centrymetrów. Paul przykleił się do biodra Duranta, a za nim czekali koledzy, wszystkie oczy zwrócone były w stronę MVP.

# gdy na trzy minuty przed końcem III kwarty, przy 10-punktowym prowadzeniu gości – piąty faul odgwizdano Griffinowi – kibice Thunder już zacierali ręce. No właśnie… LAC mecz zakończyli serią 35-17. Griffin powrócił na parkiet w IV kwarcie i jak to mówią: zrobił różnicę kończąc pewnie kilka akcji dwójkowych.

# Czy wiedzieliście, że Clippers są jedynym zespołem ligi, który w tym sezonie nie przegrał trzech meczów z rzędu?

13 comments

Dziwi mnie, że nie ma ani słowa o Collisonie który w końcówce przeszedł sam siebie i dwoich się i troił na boisku i prawdopodobnie dzięki niemu wygrali ten mecz, najpierw odpalił zza łuku a potem nie odstępował westbrooka na krok i po stracie dodał 2 dające przewagę punkty w ostatniej minucie

(22)

Oglądałem i nie wierzyłem że da sie coś zrobić z tym wynikiem :p Przez ponad 3 kwarty grali tragicznie,a w połowie 4 nagle zaczęli grać :p Do tego czasu to jedynym w zasadzie dobrym punktem Clippers był CP3. Potem po 2 meczach słabych przebudził się Collison i chwała mu za to. Żeby tak im trója nie siedziała to serio nie widziałem nigdy. Ile było 3/21? MASAKRA. Ale jaką ważną trójeczke walnął Crawford na 1,5 minuty do końca no bajka 😀 W zasadzie nigdy nie widziałem żeby Jordan dostał taką czape xd A Ibaka ciota, widać że to było zamierzone i to nie pierwszy raz. Powinna być kara. Jeśli Clippers grając dobrze jedną kwartę są w stanie wygrać to liczę że dadzą rade grać tak całe spotkanie.

(-3)

Collison uratowal Clippsow, gdyby nie on byloby juz po wszystkim, a tak jest 2-2 i mysle ze tak slabego meczu Clippsy drugi raz juz nie zagraja, bo z poczatku rzeczywiscie nie siedzialo im nic dlatego tracili az 22pkt. Nie wierzylem sam w to co zrobili, ale jak widac sa specami od tego bo to juz drugi raz. MImo wszystko wygrali to szczesliwie bo Westbrook mimo ze nie mieli juz czasu mial dobra okaze by wygrac ten mecz, a Ibaka by dobic i wyrownac na dogrywke. To sa wlasnie playoffs, dla takich meczow sie zarywa noce! Oby tak dalej! A tak przy okazji to Wizards tez wczoraj stracli 19pkt przewagi i przegrali

(5)

Serio Russ zagrał słabo? Autor jest niestety uprzedzony… KD zawalił końcówkę, popełnił 8 strat w meczu, miał problemu żeby uwolnić się od Paula… no i brawa dla Brooksa, który wcinał timeouty jak cukierki….

(8)

Brooks to jest jakaś porażka. Ma 2 świetnych zawodnikow to myśli ze sami wygraja, bo jak inaczej wytłumaczyć tak ubogi playbook? On może trenować szkolna drużyne bo do NBA to mu chyba troche brakuje 😛