centered image

Czy NBA jest gotowa na kolejnego Antetokounmpo?

18

Jego nazwiska próżno szukać na listach, ale 20-letni Kostas Antetokounmpo i tak przystępuje do draftu NBA. Gnojek jest kompletnie nieprzygotowany do wykonywania zawodu, ledwie odnajdywał się na uczelnianych parkietach (Dayton Flyers) ale wiecie jak jest: w drafcie NBA liczy się potencjał, a ten w przypadku rodziny Antetokounmpo jest ogromny, popatrzcie na brata.

Wątpię by ktokolwiek poświęcił pick draftu by zatrudnić Kostasa, już prędzej znajdzie angaż bocznymi drzwiami, przez ligę letnią czy inny niegwarantowany kontrakt. Mówiąc szczerze, poza parametrami fizycznymi skauci niewiele otrzymali materiału do analizy. Młody w NCAA nie rozegrał nawet 30 meczów notując średnio 6 punktów i 3 zbiórki w kwadrans spędzany na boisku. Wychodził z ławki!

Kostas Antetokounmpo

 • 208 cm wzrostu
 • 218 rozpiętość ramion
 • data urodzenia 20 listopada 1997

 • lubi się dzielić, nie pozostaje ślepy na możliwość podania
 • słabiutki kozioł, wjazd pod kosz wyłącznie w prostej linii
 • mobilność i motoryka wybitne zważywszy długość członków: materiał na doskonałego obrońcę
 • wali długie susy, rozkwita w kontrataku zupełnie jak Giannis
 • chudziutki, fizycznie bez szans na grę

Myślicie, że znajdzie się odważny, który będzie hodował typka na zapleczu przez kolejne dwa lata? Czy wątroba i nerki wytrzymają? Czy na podbudowie fizycznej stanie się jakimś defensywnym energizerem? Coś mnie się wydaje, że Kostas owszem dołączy do brata, ale Thanasisa w lidze greckiej. Jak uważacie?

Attenzione! Rusza pierwsza fala wyprzedaży w Sklepie Koszykarza. Sprzęty przecenione -20% albo lepiej. Grać za Was nie będą, ale przynajmniej wyglądać będziecie na mocniejszych, hehe.

/SK-midseason-sale

Ostatnie Wpisy

18 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Ostry9876
  Odpowiedz

  Moim zdaniem bardzo dużym atutem Kostasa jest to, że dużo widzi oraz oczywiście parametry fizyczne i motoryczne, a to są cechy, które mają w NBA dużą wartość. Co do słabego kozła i do ataków tylko w linii prostej to jest to do nauczenia/poprawienia (Victor Oladipo). Niewykluczone, że któryś klub skusi się na niego w drafcie, bo chłopak ma duży potencjał. Za przykład może tu służyć Bucks, którzy chyba od dwóch lat hodują Thona Makera. Myślę, że mogą go wybrać Bucks, Spurs, GSW, bo to są zespoły, które często odważnie wybierają zawodników w drafcie. A nawet jak go nie wybiorą to może grać w Summer League albo wrócić na uczelnię (dodatkowy plus jest taki, że będzie w orbicie zainteresowań scoutów)

  (50)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Giannis też był hodowany, takie warunki fizyczne są warte dalekiego picka, niskie ryzyko a inwestycja może dać potężne zyski

  (29)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Jeśli się mylę to przepraszam ale jeszcze w tym sezonie widziałem Thanasisa w lidze hiszpańskiej, coś się zmieniło?

  (3)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja bym brał kurcze co to za ryzyko..geny to jednak geny…prowadzić go jak brata, ,, moim zdaniem to powinien isć do Kozłów przy boku brata mógł by się szybciej uczyć i kiedyś zrobić coś niesamowitego!!!

  (4)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Jestem pełen obaw co będzie jego priorytetem w życiu celebryty z NBA, związku ze wspomnianą długością jego członków

  (6)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Przeciez to 1:1 giannis.
  Gianis tez tylko Po prostej pod kosz. Kontratak, warunki fizyczne i zero rzutu i techniki.

  Wiec brac go.

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Należy pamiętać że w drafcie sprzed 2 lat wybrany został zmiennik Przemka Karnowskiego. A Przemek niestety się nie dostał, więc jeśli motorycznie młody jest bardzo dobry to ktoś może hip wybrać

  (1)

Gwiazdy Basketu