Del Negro odkrył karty, Thunder podjęli wyzwanie i wygrali

5

Po przerwie akcje dwójkowe KD – Westbrook nadal jak magnes ściągają 3-4 obrońców. Gospodarze wciąż mają trudności z egzekucją własnych ataków, a ciężar zdobywania punktów bierze na siebie Blake Griffin, któremu wchodzi kilka rzutów z półdystansu.

Przy okazji, czy zwróciliście uwagę na tzw. swing-move Duranta? Kiedy ten czuje się za bardzo naciskany przez obrońcę, szybkim ruchem zbija ręce przeciwnika własnymi wyprostowanymi rękoma trzymającymi piłkę oraz symuluje ruch wprzód, czym “nadziewa” kryjącego na faul. Podczas igrzysk obaj z Jamesem Hardenem musieli podpatrzyć to u Kobe, a może było odwrotnie? W każdym razie warto zapamiętać i próbować wykorzystywać.

Połowa trzeciej kwarty należy w zupełności do OKC, w pewnym momencie nawet Serge Ibaka trafia z dystansu, a jedynym graczem gospodarzy dochodzącym do jako takich pozycji rzutowych jest Jamal Crawford. Kiedy przewaga rywali wynosi 19-20 punktów Del Negro nie ma wyjścia, Clippers stawiają strefę 3-2. Ataki Thunder momentalnie ustają, chłopaki pudłują z dystansu, a zmotywowani LAC odrabiają kilka punktów, nareszcie coś zadziałało.

W czwartej kwarcie zona wciąż sprawia problemy przyjezdnym. Hiperaktywni Bledsoe, Paul i Crawford nie pozwalają na penetracje, a sukces obrony napędza szybki atak. Już tylko 4 punkty różnicy. Cp3 przejmuje kontrolę, raz po raz przedostaje się kozłem w środek, kończy floaterem. Wynik jest już na styku, kończy się czas i nerwowość wkrada się w poczynania zawodników. W powietrze lecą trójki. Na 1:30 przed końcem LAC obejmują pierwsze w meczu prowadzenie, szaleństwo w Staples!

Problem gospodarzy polega na tym, że OKC mieli półtorej kwarty by nauczyć się reagować na strefę. Najpierw zasieki przerywa Westbrook, kładzie layup na obręczy, kolejno Ibaka stawia zasłonę na szczycie i niepilnowany roluje pod kosz. Dalej zasłona idzie na skrzydło, w wyniku czego z półdystansu trafia wyjątkowo opanowany Westbrook. Pozamiatane. Ostatecznie: OKC 108 – LAC 104

Del Negro odkrył karty, następnym razem Thunder będą przygotowani na strefę Clippers.