#Dniówka, czyli najciekawsze wydarzenia NBA ostatniej nocy

7

Prezentujemy skrót najciekawszych wydarzeń ostatniej kolejki NBA. Oprócz znakomitych indywidualnych występów Vince’a Cartera (26 punktów, w tym 17 w trzeciej kwarcie zwycięskiego meczu nad Kings) i Paula George’a (23 punkty, 12 zbiórek, 12 asyst w zdecydowanej wygranej 101-77 nad Bobcats) działy się następujące rzeczy:

houston @ la clippers 96-106

Bez Jamesa Hardena w składzie, który w ostatnim meczu Rockets skręcił kostkę, przyjezdni niewiele mieli do stracenia. Pomysłem trenera Kevina McHale było uraczyć publiczność szarpanym tempem i szybkimi rzutami. Nie martwcie się o nic chłopaki, po prostu spróbujcie nawrzucać więcej niż przeciwnicy. Problem w tym, że goście nadziali się na doskonale dysponowanych gospodarzy. Clippers w samej tylko pierwszej kwarcie zdobyli 46 punktów!!

[vsw id=”v4_XNGFAJAI” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

san antonio @ cleveland 96-95

Mimo występu wszystkich gwiazd, Spurs musieli gonić wynik niemal przez całe spotkanie. Na 2:39 do końca tracili do Cavs 3 punkty. Dopiero wówczas mecz wszedł w kluczową fazę: Tim Duncan zaliczył dwie kolejne zbiórki w ataku zakończone udanym ponowieniem akcji, a nieskuteczny przez cały wieczór Kyrie Irving z pięcioma przewinieniami na koncie najpierw wymusił faul, a następnie popełnił dwie fatalne straty. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności piłka znów trafiła w ręce gospodarzy. Tym razem akcję 1-na-1 na środku boiska postanowił rozegrać lepiej dysponowany rookie Dion Waiters, który przyjemnym dla oka rzutem z odejścia trafił do kosza na niecałe 10 sekund do końca. Spurs po mistrzowsku rozegrali jednak stały fragment, który celną tróją z rogu boiska zakończył Kawhi Leonard. Wybaczamy trzytakt podającego Tony Parkera, facet jest tak szybki, że naprawdę trudno zauważyć ile kroków stawia przy próbie ataku obręczy.