fbpx

Draft Camp 2019: First Comes the Game

6

Setki godzin spędzonych na boisku, litry wylanego potu, lata trenowania i obserwowania gry. Kiedy grasz decydującą akcję meczu i nie wyjdzie, wiesz że byłbyś w stanie następnym razem zrobić to lepiej. To się nazywa doświadczenie i jest nie do przecenienia. Dlatego nigdy się nie wahaj, zawsze podejmuj próbę!

Z wiekiem zaczynasz rozumieć o czym mówił Kobe Bryant. Tylko, że jemy łatwo powiedzieć, bo zagrał pewnie 20 razy więcej meczów w swej karierze niż przeciętny Polski koszykarz…

Wszystko zaczęło się od tego, że kochamy grę. W młodości wiele lat spędziliśmy na boiskach, ale polskie realia nigdy nie stworzyły systemu gry o którym marzymy. Dziesięć lat temu postawiliśmy więc sobie cel, żeby jak najwięcej ludzi grało w basket i żeby mieli ku temu jak najwięcej okazji. I tak na przestrzeni ostatniej dekady w Draft Camp wzięło już udział ponad 1000 osób!

Jak co roku GWBA pozwala nam napisać do Was parę słów. Dlatego bez przymulania i zbędnej marketingowej gadki zobaczcie co się dzieje na Draft Campie, a jeżeli jesteście głodni rywalizacji i zaciętej gry, może zobaczymy się na jednym z obozów.

Plan dnia

Draft Camp to obóz oparty na lidze z draftem. Stawiamy tu na zdobywanie doświadczenia meczowego. 80 zawodników z konkretnych roczników wybierana jest przez 8 trenerów do swych drużyn. Po dwóch dniach treningów i trzecim dniu draftu, do końca obozu rozgrywana jest liga z pełnymi meczami trwającymi 4 razy po 15 minut.

 • przed śniadaniem trening techniki indywidualnej (dla chętnych)
 • po śniadaniu  (obowiązkowa) sesja umiejętności indywidualnych w grupach dobranych poziomem
 • po obiedzie trening drużynowy lub chillout
 • po kolacji mecze

Od Admina: zwróćcie uwagę na gościa w białej koszulce. Paweł jest jednym z trenerów na Draft Campie, dwukrotnym mistrzem Polski 3×3, mistrzem Polski kadetów (Ósemka Wejherowo 2002 rok) a także uznanym w skali całego kraju dietetykiem. Wiedzę można czerpać garściami. Pomagał mi przygotować się do maratonu.

Kto przyjeżdża

Właściwie każdy rodzaj młodego zawodnika. Niektórzy pierwszego dnia z wyraźnym lękiem rozglądają się po sali, innym wydaje się, że wejdą na boisku i będzie triple-double. Jak zwykle wszystko weryfikuje boisko. Około 70-80% to zawodnicy klubowi, ale ci amatorzy którzy przyjeżdżają, są często doskonałymi role-players.

Dlaczego uważamy, że granie z chłopakami z całej Polski jest ważne?

1/ Prawdopodobnie na DC będziesz miał inną rolę niż u siebie w zespole. Posłuchajcie wywiadu ze skautem NBA Rafałem Juciem:

2/ Masz możliwość bycia liderem. Celem każdego z nas jest bycie najlepszym zawodnikiem. Żeby nauczyć się grać jak lider i zdobywać po 30 punktów w meczu, musisz mieć ku temu okazję. Jeżeli grasz u siebie i oddajesz średnio po 5-10 rzutów, nie wskoczysz nagle na wyższy pułap i trener nie pozwoli Ci oddawać 25 rzutów w meczu. Musisz zdobyć pewność siebie, a to tylko poprzez praktykę.

3/ Zaczynasz z czystą kartą. Nikt Cię nie zna, nie ma do Ciebie sympatii ani uprzedzeń. To, z którym numerem zostaniesz wybrany w drafcie to trochę jak ocena, jak widzą Cię inni trenerzy. Zobaczymy czy w gronie tych 80 osób możesz być liderem czy role playerem.

Co robimy, żeby rzeczywiście tak wyglądał Draft Camp?

-> Szkolimy naszych trenerów, żeby dawali Wam pozytywny feedback, żebyście mogli przełamać to co często blokuje Was na co dzień.
-> Gramy jak najwięcej się da, poza meczami jest też np. D-League dla zawodników, którzy mają mniejszy udział w rzutach w trakcie campu.
-> Każdy ma określoną ilość minut na boisku, różnica między najkrócej a najdłużej grającym to 15 minut/mecz.
-> Podział na grupy treningowe jest na podstawie poziomu umiejętności, dzięki temu wszyscy są zmotywowani.

Aktualnie mamy zapisanych 800 zawodników, a miejsca zostały na poniższe terminy:

Terminy, na które jeszcze są miejsca

 • Rocznik 1999, 2000, 2001, 2002 // 06.07-15.07 // Brzesko
 • Rocznik 1999, 2000, 2001 // 29.07-07.08 // Brodnica
 • Rocznik 2002, 2003, 2004 // 09.08-18.08 // Wyszków
 • Rocznik 2005, 2006 // 18.07-27.07 – Brodnica
 • Dziewczyny rocznik 2001-2005 // 06.07-15.07 // Przysucha
 • Junior rocznik 2007-2008 // 25.06-04.07 // Przysucha
 • Junior rocznik 2007-2008 // 18.07-27.07 // Mława
 • Junior rocznik 2007-2008 // 08.08-17.08 // Brzesko

Zapisy i więcej info na www.draftcamp.pl/zapisy

Jeżeli chcecie wiedzieć jaki rozkład roczników jest na poszczególnych campach piszcie [email protected] lub na facebook.com/draftcamp

Ostatnie Wpisy

6 comments

  • Array ( )

   Z tego co się orientujemy robimy camp z niskiem kosztem biorąc pod uwagę to ile dostajesz sprzętu i ile jest obsługi. Pomijamy obozy klubowe na które są dotacje na ogół.

   (13)
 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Drogą Ekipo DC ? nie myśleliście może o rozszerzeniu imprezy o starsze roczniki? Tak np.
  od 84 w górę? Jeśli znalazło by się dużo chętnych, to byłaby szansa? Pozdrawiam, świetna robota!

  (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu