fbpx

Draftowa gorączka NBA, wszystko się może zdarzyć

13

Draft NBA 2014 rozpocznie się o 1:00 czasu polskiego. Mam nadzieję, że wszyscy chętni oddali swój głos w naszym konkursie.

Dla wielu klubów dzisiejsza noc będzie miała poważne implikacje na przyszłość. W końcu tegoroczny nabór uważany jest za najmocniejszy od ponad dekady, kiedy to do ligi trafiali np. LeBron, Carmelo, D-Wade i Chris Bosh.

Ale nie tylko o napływ świeżej krwi i nowych talentów tu chodzi. Rokującego młodziaka można przecież zamienić na sprawdzonego weterana. Liczą na to zwłaszcza ekipy, którym wydaje się, że są o jednego solidnego gracza od mistrzowskiego tytułu, którym układ finansowy bądź starzejąca kadra nie pozwalają na czekanie, ale walkę o tytuł już teraz. Inni, których stać, chcą po prostu stworzyć dobre warunki, aby przekonać do siebie topowych free-agentów.

Liczba możliwych scenariuszy jest niewyczerpalna, a każdy menedżer klubu ma zanadrzu chytry plan oskubania wszystkich. Co zrobi Phil Jackson? Czy uda mu się opchnąć kolejny niewygodny kontrakt za obietnicę przyszłości? Jak wielkie ryzyko podejmie Mitch Kupchak by zrealizować teraźniejsze i przyszłe nadzieje klubu? Co ukrywa Danny Ainge i czy Boston pożegna się z Rondo za któregoś z najzdolniejszych kotów? Przekonamy się już za kilkanaście godzin…

Tymczasem zobaczmy co porabiają czołowe prospekty, czyli główni bohaterowie dzisiejszego spektaklu.

# Andrew Wiggins

Andrew Wiggins nie radzi sobie ze skakanką:

Come on! Skakanka to podstawowy element treningu cardio. Oto macie niezbity dowód jak surowy jest ten 19-letni chłopaczek. Miną 3-4 lata zanim zacznie zbliżać się do poziomu, który usprawiedliwi hype na jego osobę. Powinien spędzić lato z przygotowującym się do sezonu Kobe, nauczyłby się więcej niż przez rok na uczelni Kansas.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

13 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  bycie ROY, a bycie najlepszym graczem w roczniku to dwie różne rzeczy. Autorowi chodzi o całokształt a nie tylko rookie sezon

  (5)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe kubson
  Odpowiedz

  Parker taki profesjonalny, a ponoć gościu ma nadwagę. Ten draft, nie dość że ma mocny top to jest jeszcze głęboki. Różne źródła podają ciekawe scenariusze, będzie się dziś jeszcze sporo działo 😀

  (0)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mathewskyterror
  Odpowiedz

  Wymiana Afflalo do Denver jest faktem, więc ginie plotka o wymianie z Cleveland. Na picku nr 1 bardzo zależy Philadelphii, którzy boją się, że nie spadnie do nich Wiggins, tylko Exum/Parker i Embiid. Workout Exuma w Cleveland ma tylko jedno sensowne wytłumaczenie: Cavs są tak rozdarci nad wyborem Wigginsa lub Parkera, że chcą zejść w dół (?) i wziąć kogoś innego.

  Co do wymiany Orlando-Denver: wymiana gościa zarabiającego 7 milionów dolarów i zdobywającego 20 punktów w meczu za projekt i pick 56 nie ma sensu. Szykuje się coś GRUBEGO. Nie zdziwię się, jeżeli będzie w to zamieszane:
  Sacramento (kombinowali ściągnięcie Josha Smitha, mają przygotowane 3 wymiany z 8 pickiem),
  Houston (Lin),
  Minnesota i GSW (trójstronna wymiana wokół Love’a).

  (2)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Ile osób trenuje z was koszykówkę profesjonalnie?(W klubie)

  ps.Lekki offtop, ale mam coś dosyć ważnego do powiedzenia

  (0)

Gwiazdy Basketu