Drastyczne zmiany w NBA All-Star Game, hołd dla Kobe, poznaj rezerwowych!

61

NBA All-Star Game: umówmy się, że od wielu lat nie był to już mecz koszykówki, a jedynie spotkanie najgłośniejszych w świecie basketu nazwisk skupionych w jednym miejscu dla dalszej popularyzacji NBA. Naprzemienne wsady do kosza czy rzuty za trzy po podaniu przez 3/4 boiska dawno już przestały bawić wieloletnich fanów. Zasada prosta: nie ma rywalizacji to i kibice stracili zainteresowanie.

W tym roku władze ligi wprowadzają więc kolejne zmiany. Trzymajcie się zagłówka, bo pospadacie: po zakończeniu pierwszej i drugiej kwarty wyniki zespołów będą resetowane, to znaczy przywracane do stanu 0:0! Każda z kwart ma być odrębnym widowiskiem, w którym zwycięska ekipa wygrywa 100 tysięcy dolarów na cele charytatywne.

Po trzech rozegranych kwartach, punkty obu drużyn będą zliczone. Tym razem gra toczyć się będzie nie na czas, ale do określonej liczby punktów. Do ilu? Dotychczasowa suma punktów zdobytych przez wygrywającą drużynę plus 24 na cześć tragicznie zmarłego Kobe Bryanta. Kto pierwszy zdobędzie tę liczbę, ten wygrywa. Zwycięzca meczu zadysponuje środkami w kwocie 200 tysięcy dolarów. W sumie będzie tego pół miliona dolarów cele dobroczynne. No i co myślicie?

• Chris Paul (Oklahoma City)

Poza pierwszymi w karierze powołaniami Adebayo, Ingrama, Goberta i Sabonisa, szczególnie usatysfakcjonowanym wyborem do składu All-Star musi być Chris Paul. Toć przecież cały koszykarski świat przed sezonem zdawał się wbijać w niego widelec! Możnaby się zastanawiać dlaczego Ingram, a nie Devin Booker, a zwłaszcza DeMar DeRozan. Na wschodniej granicy na pewno zasłużyli Bradley Beal (28.6 punktów 4.4 zbiórek 6.3 asyst) i Young Hollywood, czyli Zach LaVine (25.1 punktów 4.9 zbiórek 4.0 asyst) ale zdaje się, że wyniki zespołów którymi kierują, były zbyt słabe dla trenerów. Brak powołania Zacha dziwi tym bardziej, że tegoroczny All-Star Weekend odbywa się w Chicago!

Wiemy na pewno, że w konkursie wsadów wystąpią Aaron Gordon (Orlando), Dwight Howard (Lakers) oraz Derrick Jones Jr (Miami). Miejmy nadzieję, że do stawki dobije LaVine. Wówczas mocniejszego lineupu być nie może i jesteśmy zadowoleni.

Bye bye baby don’t cry

Z ploteczek: Sacramento Kings zaoferowali usługi Nemanja Bjelicy oraz pick I rundy draftu w wymianie za Kyle’a Kuzmę. Lakers skontrowali prosząc o strzelca Bogdana Bogdanovica, ale druga strona pokiwała przecząco głową. No deal this time. Zamknięcie okna transferowego nastąpi za sześć dni. W zeszłym roku o tej porze oglądaliśmy prawdziwe fajerwerki kadrowe (m.in. Marc Gasol zawitał do Toronto) więc i tym razem może być ciekawie.

Relacja z dzisiejszych meczów w drodze, please hold.

61 comments

• Array ( )

Wielu piszę o pozycji, że ktoś za kogoś nie może “bo pozycja”. Krótkie info: nie jest to prawdą. Na rezerwy do danej konferencji wybieranych jest dwóch guardów, trzech F/C i dwóch graczy bez względu na pozycję.

(2)
    • Array ( )

@Sarek7
      Pozycja się liczy, bo sam później piszesz, że miejsca są ograniczone..
      Czyli są góra 4 miejsca dla guardów, to raz, a dwa, to od kogo niby Beal jest lepszy? Od Simmonsa? Butlera? Lowry’iego? Tatuma? Czy może od Middletona? Adebayo czy Sabonisa by nie mógł zastapić.

(0)
  1. Array ( )

A zdajecie sobie sprawę z tego, że Ingram i Booker to zupełnie inne pozycje na boisku? Poza tym, w pełni zasłużone powołanie

(-3)
  2. Array ( )

mysle ze do lineupu konkursu wsadów mógłby dołączyć zion, ten wsad z lini osobistych na uczelni… oby tylko zdrowie dopisywalo

(4)
    • Array ( )

Chłop pół sezonu spędził na ławie przez kolano, a teraz miałby się szarpać w konkursie wsadów? Byłaby to bardzo nierozsądna decyzja.

(24)
    • Array ( )

Admin napisał, że mocniejszego byc nie moze, wiec dopisalem swoje, co do zasadności jego występu to inna kwestia

(4)
  3. Array ( )

W 90 latach mecze gwiazd były czym o czym człowiek myslał na długo przed. Walka rywalizacja obrona praktycznie przez cały mecz doprowadziły go do rangi Super Meczu. Mentalność gwiazd była inna niż teraz. To chciało sie ogladać. Komentarz panów Szaranowicza i Labędzia okraszony newsami o których wiekszosc wie teraz po minucie bo jest facebook, twitter, instagram stanowiła coś tak pieknego dla fanów ze ciezko to teraz opisac i porównac do czegokolwiek.

(47)
  4. Array ( )

No tak, jezeli wyniki zespołów, ktorymi kierują sa zbyt slabe, to co tam robi Trae? W miejsce Trae Vince powinien byc albo Beal lub LaVine.

(-2)
    • Array ( )

Niby z jakiej paki Vince? Bo na pewno nie jest na poziomie All Star a Trea gra kosmiczny poziom. Jeśli ktoś przywoła przykład Wade, Nowitzki to przypominam tylko, że dostali oni po specjalnym 13 miejscu. A Beal czy LaVine wcale nie mają szczególnie lepszego bilansu swoich drużyn a grają na niższym poziomie niż aktualnie Trea.

(1)
    • Array ( )

Trae został wybrany głównie głosami kibiców, a tu mowa o wyborach rezerw dokonanych przez trenerów

(4)
    • Array ( )

Przecież gość zagrał kilka meczy jakim prawem ma zabierać miejsce graczom którzy na to ciężko pracowali. Dlatego cieszy mnie również brak Irvinga.

(13)
    • Array ( )

PG zagrał 27 spotkań, a Leonard 36 więc nie, nie zagrał więcej. I na pewno nie na wyższym poziomie.

(0)
  5. Array ( )

CP3 nasza duma 😀 w sumie pokręcony system ale chyba na plus, może ta ostatnia kwarta +24 pobudzi rywalizację a przy tym pieniądze idą na szczytne cele

(7)
  6. Array ( )

Ciężki ten pomysł z all star game. Fajniej byłoby uhonorować Kobiego dając jednej drużynie numery 8 a drugiej numery 24 . Wydaje mi się ze lepiej by to wyglądało niż 8 trójek w 4Q i do domu

(7)
  7. Array ( )

Adebayo, Sabonis, Gobert… To tylko pokazuje jak słaba jest pozycja wysokich w dzisiejszych czasach. Nie mówię, że to źli gracze, ale czy to są naprawdę zawodnicy robiący różnicę i pokroju all-star, którzy są w stanie poprowadzić zespół do zwycięstwa?

(3)
    • Array ( )

Adebayo został akurat w spokoju.. zresztą Sabonisa tez. Obejrzyj kiedys mecz, a nie statystki i skrót, to zobaczysz jaki mają realnie wplyw na jak to nazwałeś ‘prowadzenie zespołu do zwycięstwa’.
      Jeden strzela 40pkt, a inny broni i rozgrywa by drużyna funkcjonować. No ale tego w statystkach nie ma

(2)
  8. Array ( )

Jakoś wątpię aby nowa formuła ożywiła Mecz Gwiazd, jest przekombinowana. BTW Nie rozumiem do ilu punktów na się toczyć ostatnia kwarta, jeśli ma to być suma punktów wygrywającej drużyny z trzech wcześniejszych kwart plus 24 to jest to ilość absurdalna, ostatnia “kwarta” ma trwać godzinę?

(2)
  9. Array ( )

Wiem, że jest podział na east i west ale to że jest Lowry (do którego nic nie mam, szanuję go i nawet lubię), a nie ma Beala czy Bookera to jest śmiech na sali

(0)
  10. Array ( )

Po co taka dziwna formuła? Jakby nie mogli zwyczajnie, po bożemu rozegrać meczu i zwycięska drużyna przekazałaby wygraną na wybrany cel charytatywny…. So simple

(0)
  11. Array ( )

Dziwne te zmiany, niby zaczynac od zera kazda kwarte a w normalnym meczu przecierz tez sa kwarty podzielone i wyraznie widac kto wygral ktora. Po co na koniec w 4 kwarcie wtakim razie to sumowac mozna przeciez od zera zaczac i wygra ten kto rzuci pierwszy 24 punkty, wtedy bylaby obrona solidna, 24 to nieduzo wiec chlopaki by sie scierali wkacu, albo najlepiej jakby kazda z kwart byla do 24 pkt, kto pierwszy to wygrywa, kto wygra wiecej keart to zgarnia nagrode a w przypadku wyniku 2-2 w kwartach mozna zrobic dogrywke np do 8 lub zow do 24

(-1)
  12. Array ( )

Serio ? Trae Young ponad Bealem i LaVinem ? gdzie bilans jego zespołu jest NAJGORSZYM w konfie ? Nie wiem czym tu sie kierowali wybierający, als napewno nie bilansem drużyny… Może ciag dalszy pompowania balonika ku widowisku Trae vs Łuka ? Eh… Szkoda Zacha i Bradleya.

(0)
    • Array ( )

A Ty wiesz, że Young ma trzeci średni dorobek punktowy na mecz, a do tego rozdaje parę asyst i mimo, że gra z ogórami, dziadkami i narkomanem z potencjałem. Do tego robi to widowiskowo i jest w stanie wpuścić do pralki każdego obrońcę w lidze. I jeszcze gość ma gabaryty jak dobrze wypieczony kurczak.
      Też nie jestem fanem, ale doceniam umiejętności i taki koleś pasuje idealnie do takiego wydarzenia

(2)
  13. Array ( )

Trochę strzał w pysk dla gospodarzy ten brak Zacha Lavine. Z reguły kogoś gospodarzom zawsze dorzucali tymbardziej że w tym sezonie zasłużył. A skille ma właśnie na taki mecz idealne…. No ale nic, będziemy oglądać błyskotliwe mid range shoty Middletona i karkołomne ewolucje powietrzne Sabonisa ??????

(1)
  14. Array ( )

Zastanawia mnie jakbym gral caly sezon Pg Klay curry czy Lilars znow by plakal??? Lavine lovry noeporozumienie i to w Chicago eh ….

(0)
    • Array ( )

Stary co Ty xxx… Lowry zasługuje na all star … Kontuzje Siakama, Gasola, VanVleeta a on ciągnął te dinusie i lideruje im …dzięki niemu rozkwita powoli norman ..więc nie pitol o lavinie bo chicago gra piach ..jak orlando niegdyś z t-maciem tylko tyle że tracy wbijał po 32 pointsy w meczu przy dużo lepszej obronie przeciwników a zach gra fajny sezon 24 pts to i tak za mało na słabą drużynę.. A Lowry dojrzał jest generałem w Toronto , których po odejściu Leonarda każdy skreślał a grają dużo powyżej oczekiwań.. Tak samo Heat …idąc Twoim tokiem myślenia nie powinno być też butlera ani adebayo bo mają gorsze staty od zacha … Dla mnie osobiście brakuje w all star tylko derozana reszta jest ok

(2)
  15. Array ( )

Mowicie ze Mitchel i Gobert to noe gwiazdy ?no chuba padne Gobert zostal obronca roku!!!a Lcine ciagnie Utag jak oszalaly zreszta oby dwaj bilans nie jest z kosmosu

(-1)
  16. Array ( )

Jest mi mega smutno z powodu smierci Bryanta mimo ze nigdy nie bylem jego fanem. Ale odwolywanie meczy i tego typu zmiany w ASG to jakies nieporozumienie..

(0)
  17. Array ( )

Jak czytam o tych nowych wspaniałych pomysłach NBA to aż niedobrze się robi , na pewno ASG będzie bardziej atrakcyjny jeśli 3 pierwsze kwarty będą zera a później to zsumujemy i zagramy do 24?? Ten plan ktoś ewidentnie pisał na kolanie ??‍♂️ Chcą zyskać oglądalność i uczcić Kobieco?? Więc niech nie grają w tym meczu jak uśmiechnięte pizdy tylko zagrają z obroną jak w Play Off a najlepszy zawodnik meczu zgarnie MVP nieustępliwej czarnej mamby . Kiedy te tępaki w końcu zrozumieją że NBA traci przez brak rywalizacji i to że 99% sezonu regularnego wygląda jak mecze sparingowe.