Dziś w nocy: słabe Chicago, koncert Danny Grangera

13

Bulls @ Sixers:

[vsw id=”LirMpHMG9AQ” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

1/ Tournee Chicago
Poobijani Bulls kontynuują 9-meczową serię wyjazdową. To już trzeci ich mecz w ramach tournee po wschodnim wybrzeżu.

2/ Kontuzje
Luol Deng nadal nieobecny z powodu kontuzji nadgarstka, Rip Hamilton także nie gra – naciągnął sobie ścięgno, a D-Rose biega po parkiecie z urazem palca u stopy. Po stronie 76ers poza grą center Spencer Hawes (kłopoty z achillesem).

3/ Energia
W trzeciej kwarcie goście dostali mocne lanie. Łącznie zdobyli tylko 11 punktów (najmniej w sezonie). Ruszają się jak muchy w smole, jak gdyby po kilku nieudanych akcjach stracili wiarę w zwycięstwo. Sole trzeźwiące Joakima Noah przed meczem nie pomogły. Chłopak ma na koncie tylko dwa punkty.

4/ Ciekawa uwaga komentatora
Relacjonujący spotkanie Malik Rose powiedział o Derricku Rose: „żaden rozgrywający nie wykańczał tak akcji w okolicy obręczy od czasów Roda Stricklanda”. Ciekawe.

5/ Obrona gości
Od 3 minuty ostatniej kwarty Bulls zagrali presją na połowie boiska. Odrobili 8 punktów z D-Rose’m na ławce. Sixers nie potrafią powstrzymać wjazdów CJ Watsona (20 punktów).

6/ Trener T.
Wiecie, że dotychczasowy bilans kariery trenerskiej Toma Thibodeau to 80 zwycięstw i tylko 25 porażek? No cóż, dodajmy dwudziestą-szóstą. Na boisko w czwartej kwarcie nie wraca Rose. Goście w pewnym sensie oddają mecz. Końcowy wynik 98-82 dla 76ers.

Pacers @ Wolves:

[vsw id=”29LkYwMj7NI” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

1/ Paul George
Chłopak ma 208 cm, ale jest tak sprawny, że może pilnować graczy na pozycjach 1-4. Rzuca za trzy, kręci reverse-double-pump-slam-dunki i biega z piłką na pełnej … szybkości.

2/ Minnesota Muskies
Gospodarze rozegrali to spotkanie w uniformach historycznej drużyny Muskies, znanej jeszcze z czasów ligi ABA.

3/ Twardziele
Pacers to strasznie potężne chłopy: Hibbert, West, George i Granger przewyższają fizycznie gospodarzy. Momentami było nerwowo, Rubio co chwilę lądował na ziemi po zasłonach Hibberta, a Kevin Love kilka razy przy próbie zbiórki zarobił ramieniem w twarz…

4/ Serial gości w drugiej połowie
W trzeciej odsłonie goście „odskoczyli” jak od palącego się samochodu. Największym „piromanem” okazał się Danny Granger (17 punktów w samej trzeciej kwarcie).  Rubio robił co mógł, nie tracił piłek, nie forsował, nie szarpał, grał poprawnie i dawał kolegom doskonałe sytuacje do zdobywania punktów, ale ci niestety nie trafiali. Nieskutecznemu Mike’owi Beasleyowi puszczały nerwy. Powracający po kontuzji „portorykański mesjasz” JJ Barea także był tego dnia bez formy. Danny Granger zmiażdżył wszystkich, czegokolwiek nie dotknął – zamieniał na punkty, ostatecznie uzbierał ich 36, a Pacers wygrali 109-99.