fbpx

Get outta way: boiskowe ofiary Shaqa O’neala

15

Shaq obchodził wczoraj urodziny. Czterdzieste drugie. Z tej okazji chcieliśmy złożyć mu spóźnione życzenia urodzinowe. Bydlak był z niego nieprzeciętny, z wiekiem zarobił pierdyliony dolarów, a najwięcej satysfakcji wciąż sprawiała… anihilacja obrońców. Kiedy tylko któryś wychylił się, stwierdził że potrafi zatrzymać, w jakikolwiek sposób uraził, prędzej czy później nadziewał się na coś takiego…

Już jako 20-letni szczypior dewastował kosze, ale prawdziwa dominacja pojawiła dopiero gdy okrzepł i dojrzał emocjonalnie, w okolicach 30. roku życia. Wówczas dosłownie nie było dlań mocarza. Jak to powiedział niegdyś Jason Kidd: jeśli udało mu się ominąć korki i dotrzeć na czas do hali, było pozamiatane.

Podczas gdy dziś rozpływamy się nad sporadycznymi posterami LeBrona, Shaq podobne zagrania prezentował praktycznie co mecz. Wybraliśmy osiem co bardziej pamiętnych super wsadów, okrasiliśmy aforyzmami Shaqa. Enjoy!

vs Chris Dudley

Zaczynałem jako gracz futbolu amerykańskiego. Lubiłem wywoływać ból. Nie inaczej jest w baskecie.

1

https://www.youtube.com/watch?v=258RK2F1N_I

vs David Robinson

Kiedy flopujesz pokazujesz mi tylko, że nie wiesz jak mnie zatrzymać. Wstań i przyjmij to, co nieuchronne jak mężczyzna.

1

https://www.youtube.com/watch?v=dwNK0fBzGl4

ZOBACZ WIĘCEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

15 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe HeatFan
  Odpowiedz

  Kiedy flopujesz pokazujesz mi tylko, że nie wiesz jak mnie zatrzymać. Wstań i przyjmij to, co nieuchronne jak mężczyzna. Ktos to powinien powiedziec Lebronowi :D.

  (69)
 2. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe Pike
  PATRON
  Odpowiedz

  Brakuje takich dominatorów w NBA, chciałbym cofnąć się do lat 90 i na nowo oglądać taką koszykówkę 🙂

  (30)
 3. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe kmn
  PATRON
  Odpowiedz

  hakeemowi grubcio może trampki pucować,ale demolować potrafił.i nie tylko,ale nie o tym teraz.pamiętam jak grał na studiach i już wtedy niszczył pod koszem masakrycznie. niektórzy rodzice zabraniali swoim dzieciakom grać przeciwko niemu. z obaw o zdrownie oczywiście. czasami przeginał,ale … duży może więcej ponoć.

  (-2)
 4. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe Leszczu13
  PATRON
  Odpowiedz

  Pisalem to wiele razy…. ale powtorze.. jezeli juz musicie uzywac angielskich zwrotow to chociaz nie robcie w nich bledow… “get outta my way” lub “get outta the way”, a nie “get outta way”… oczywiscie sam zwrot jest slangowy i nie poprawny sam w sobie, no ale rozumiem, ze chcecie sie czuc jak czarnoskorzy i lubicie powielac ich sposob wyrazania sie… no, ale jak juz macie taka potrzebe to chociaz robcie to poprawnie….

  (2)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe NYK_fan91
  Odpowiedz

  Leszczu13
  Otóż to, panie kolego 🙂
  Poza tym, czy nasz rodzimy język jest tak brzydki, że wstyd go używać, czy co?

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mowilliams
  Odpowiedz

  Warto przypomnieć ,że Shaq zdobył tytuły wtedy gdy osiągnął niesamowitą przewagę na pozycji centra i na dodatek Jordan zakończył kariere.Na początku XX1 wieku Olajuwon ,Ewing,Robinson byli juź bliscy emerytury i ich kariery dobiegały końca.Do 2000 roku Shaq wielkich sukcesów zwłaszcza na zachodzie nie osiągnął.Później dominował ,bo nie miał sobie równych centrów zwłaszcza jeżeli chodzi o warunki fizyczne.

  (-1)
 7. Odpowiedz

  technicznie prezentował zero w porownaniu do np. hakeema, ale warunki fizyczne zrobiły swoje i dzieki nim osiagnal to co osiagnal …

  (-2)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  Co do języka. Po prostu czasem niektóre zwroty brzmią lepiej po angielsku niż po polsku. Aż tak to wam przeszkadza?

  (0)
 9. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe Leszczu13
  PATRON
  Odpowiedz

  @Gosc aa… nie bede tlumaczyl dlaczego wrzucanie angielskich zwrotow do zdan pisanych w jezyku polskim to oznaka wiesniactwa… zrozumialem, ze nie da sie tego wytlumaczyc… natomiast jak juz ktos ma taka potrzebe to apeluje jedynie, zeby chociaz te angielskie zwroty byly poprawnie napisane…

  (1)

Gwiazdy Basketu