fbpx

Głowa nad obręczą, najwyższe wsady w historii NBA

33

vc

Dziś o graczach, którym zdarzyło się polecieć “najwyżej”. Tych, co poczuli siłę w pazurach i choć raz skoczyli na smoka naprawdę z wysoka. Głowa nad obręczą to nasz dzisiejszy wyznacznik. Dość elitarne grono przyznacie, nawet jak na standardy NBA.

Oto dziesiątka najwyższych wsadów w annałach ligi. Coś nowego, coś starego. Bam!

# Ricky Davis [1999]

Przed laty wielki talent. Strzelec, który odpowiednio ukierunkowany miał potencjał na rasowego defensora. Niestety inteligencją koszykarską nie błyszczał. Nieistotne, choć tego jednego dnia zrealizował swój pełen potencjał!

# Gerald Green [2012]

To zagranie musiało znaleźć się na liście, nie tylko jego autor poleciał naprawdę wysoko, wykonał manewr trudny technicznie, to jeszcze mam okazję wspomnieć jego nazwisko. Gerald Green rozwinął się niesłychanie od czasu przeprowadzki to Phoenix! Cieszę się niezmiernie, że nie jest już tylko dunkerem! Kto nie wierzy, niech sprawdzi procenty skuteczności i resztę statystyk. Way to be!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3 4 5

Ostatnie Wpisy

33 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Hurricane2321
  Odpowiedz

  Wszystko sie zgadza, ale co tam Robi Rose ? ledwo do siatki łbem doskoczył 😀 A tak poważnie, to na pewno nie ma głowy nawet na wysokości obręczy a co dopiero ponad. Mnóstwo lepszych wsadów można by było wrzucić zamiast jego. Chociażby na szybkiego Clyde Draxler.

  (31)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  LeBron bez dunka? Naciągane. Blake? Przecież wrzucil pilkę do kosza a nie ją wsadził. Jestem już starym zgredem i jaram się Chambersem(!) i Elliotem. Vince z Sydney to pozycja obowiązkowa.

  (4)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe asdf
  Odpowiedz

  @mihal, może tak, że to nie NBA…

  @elfrid, może zajrzyj do rule booka NBA, bo tam nigdzie nie jest napisane, że przy wsadzie trzeba dotknąć obręczy…

  Osobiście nie rozumiem co robi na tej liście Rose, DeAndre i Blake, chociaz dunk nad Perkinsem już by się kwalifikował. Przecież w tych trzech przypadkach nie wygląda by nawet czubkiem głowy byli na wysokości obrędzy, zwłaszcza Rose…

  Co do LeBrona też mam wątpliwości, na pierwszym ujęciu rzeczywiście wygląda to dosyć niewiarygodnie, ale już gdy jest powtórka z oddalonej kamery, to wygląda jakby nawet głowy nie miał nad obręczą. zresztą, LeBrona max vert to chyba coś około 42-44 cale, więc w najlepszym wypadku daje to 10 stóp i 4 cale, czyli dużo brakuje do ramion na wysokości obręczy.

  (4)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Foru14
  Odpowiedz

  Wszedłem w stary artykuł o Hardenie (“10 powodów dlaczego James Harden jest aktualnie najlepszym obwodowym w NBA”) a tam punkt nr 9: “Co ważne: jest ponadprzeciętnym obrońcą na piłce.” :v

  (5)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  Sorry za komentarz nie związany z artykułem.Mam pytanie orientuje się ktoś gdzie można obejrzeć Finał MŚ USA : Serbia?

  (0)

Gwiazdy Basketu