Grizzlies przecisnęli Clippersów przez prasę i wykrochmalili (1-2)

10

clippers @ memphis (2-0)

Miasto Elvisa Presleya desperacko potrzebuje dziś zwycięstwa. Potrzebuje zbiórki, którą w sposób niewytłumaczalny przegrali w pierwszych dwóch spotkaniach. Potrzebuje by ich pupil Zach Randolph pokazał Blake’owi Griffinowi jak to jest zadzierać z niedźwiedziem. Póki co za dużo masowania było pod koszem, a za mało finezji i zwodów zaprezentował Z-Bo. Moim zdaniem jest w stanie zniszczyć 1-na-1 Griffina, pora aby obrócił się w stronę kosza, uruchomił jab-step oraz swe szybkie ręce na atakowanej tablicy.

Pierwsza kwarta wygląda obiecująco dla wszystkich amatorów wyrównanych serii playoffs. Randolph zainstalował się na niskim bloku, obrona żyje, a Gasol trafia swe rzuty z 4-5 metrów bez odrywania palców z ziemi. Dziesięcioma punktami prowadzą gospodarze pod koniec drugiej kwarty. Rezerwowi wrzucili kilka trójek, dużo lepiej wygląda sytuacja na tablicach, Clippers nie ponawiają akcji jak miało to miejsce wcześniej, a do tego Randolph zdobył do połowy 18 punktów!

Mike Conley jest rewelacyjnym graczem! Prawdziwym generałem, świetnym obrońcą, dystrybutorem, kierownikiem ruchu piłki, a do tego wydaje się, że mocno podszkolił grę ofensywną odkąd Grizzlies pozbyli się Rudy’ego Gaya. Po pick-and-rollu wozi chłopaków aż miło. Nie ustępuje ani o krok CP3, który z kolei zalicza jak dotąd cichy występ.

Przy okazji, czy tylko jak zauważam, że komentujący spotkanie Chris Webber, co chwilę powtarza “you are exactly right”?