Hawks są nie do zajechania, D-Rose pokonany

6

Hawks za wszelką cenę chcieli zrewanżować się Bulls za porażkę sprzed kilku dni. Przypomnijmy, trzeciego stycznia w Chicago prowadzili już 19 punktami, by w czwartej kwarcie pozwolić Bykom odebrać sobie prowadzenie i zebrać manto.

Mimo, że rozgrywali trzecie spotkanie w trzecią noc pod rząd, wyglądali świeżo i zdecydowanie. Od początku spotkania ich obrona była ciasna jak gorset gwiazdy filmów dla dorosłych. Szalał Josh Smith: przybił rzut Luola Denga do tablicy, skończył akcję z faulem, kilka razy trafił z półdystansu, a raz wybrał nawet piłkę z kozła D-Rose’owi. Trafiał Radmanovic (5/5 z dystansu). Dobrą zmianę dał też obrońca Willie Green. Gospodarze zakończyli drugą kwartę wynikiem 18-2 i była to prawdopodobnie najlepsza I połowa sezonu w ich wykonaniu.

Po przerwie dzieło zniszczenia kontynuowali Joe Johnson, Smith i Radmanowic. Przewaga Atlanty urosła do 26 punktów. Dalej obserwować mogliśmy już tylko grę rezerw. Bohaterem meczu został rzecz jasna Smith, który zanotował: 25 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst, 6 bloków i 4 przechwyty. To się nazywa wszechstronność. Tymczasem D-Rose rozegrał jedno z najgorszych spotkań od dawien dawna: 8 punktów i 6 asyst. Hawks byli dziś nie do zdarcia, w całym meczu rzucali ze skutecznością 57% w tym 9/12 z dystansu. Nikt i nic nie było w stanie odebrać im wczorajszego zwycięstwa.