Heat leją, Biyombo lubi masło, klątwa Czarnej Maski

15

Magic @ Bobcats 84-100

Trener Paul Silas nie mógł patrzeć na grę swoich podopiecznych. Rysie z miasta Charlotte grały, jakby ktoś nasmarował piłkę masłem. Ślizgała im się w łapach i odbijała od obręczy. Pod koniec drugiej kwarty, przegrywając kilkunastoma punktami, wkurzony Silas ostatecznie dał upust nagromadzonym emocjom, wykrzyczał co myśli, dostał dwa szybkie “daszki” od sędziów i udał się do szatni. Wówczas stał się cud. Ktoś musiał Rysiom powiedzieć, że tak naprawdę lubią masło i zamiast piłkę tracić – zaczęli o nią walczyć. Efekt? Dwadzieścia punktów z rzędu! Szczególnego smaka na masełko poczuł Bi-smack Biyombo (10 punktów, 15 zbiórek, 7 bloków). BB dokonał niemożliwego: a/ blokując hak Dwighta Howarda, b/ trafiając osobiste! W ataku gospodarzy poprowadził Corey Maggette (29 punktów).

[vsw id=”oZH9YgdUfJA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Knicks @ Mavs 85-95

Obudził się Amar’e Stoudemire. Wcześniej grał jakby zawinięty w swetrze, a wczoraj – proszę: agresywne ataki, wsady i 26 punktów. Knicks rozpoczęli IV kwartę od serialu 15-0. Szkoda, że Dirk (28) trafił w końcówce dwa te swoje moździerze z jednej nogi, bo jeszcze coś miłego byśmy o Nowym Jorku napisali… Carmelo Anthony? 6 punktów, 2/12 z gry przeciwko Marionowi.