Hornets szokują świat, najgorsza przegrana w erze Duncana!

24

toop

san antonio @ charlotte

Rozpoczęło się od rezultatu 30-7. Spurs szybko weszli na obroty, pick and roll Parkera z Duncanem skwierczał, umiejętnie wykorzystywali brak mobilności Al Jeffersona i stremowali gospodarzy jakością obrony podkoszowej. Nie pomógł brak skuteczności, ani Kemba Walker ani Marvin Williams ani napastowany przez Kawhi Leonarda Nicolas Batum ani Frank Kaminsky nie byli w stanie rozciągnąć gry dalekimi rzutami. SAS czuli się świetnie: siedem straconych punktów po pierwszej kwarcie to najmniej od dwunastu lat! Nic dziwnego, że mobilizacja osłabła, taka już jest natura ludzka.

Różnicę zrobiło pojawienie się na placu gry Jeremy’ego Lina. Gość ma wiele przywar i fatalną fryzurę, ale gdy mu idzie, potrafi zdobywać punkty seriami. Bardzo zręczny, niziutki kozioł, solidny pierwszy krok i nienaganna technika na półdystansie. Wiele ćwiczył grę jako shooting-guard i dziś zebrał owoce tejże pracy. Kolejną zmianą było obniżenie składu, Batum przeszedł na skrzydło, a na środku w miejsce Jeffersona z powrotem wszedł znacznie sprawniejszy Cody Zeller. Kilkunasto-punktowa przewaga została co prawda podtrzymana, ale Hornets nawiązali walkę kosz za kosz i uwierzyli w sens własnych poczynań.

I dopiero gdzieś w połowie trzeciej kwarty -> najpierw niewinna trójka wpadła Williamsowi, za chwilę na dużej energii obręcz zaatakował (fatalny przez większość spotkania) Walker, zablokowali i wyrwali piłkę Aldridge’owi, który trochę zbyt bezczelnie poczynał sobie w samym środku pola, szybko przeszli z obrony do ataku i tak oto doszli wielkie San Antonio na sześć oczek! Trybuny wiwatowały, zawodnicy w biało turkusowych uniformach dominowali energią i szybkością.

go

Popovich nie był zadowolony, znacie tego jego ironiczne “are we having fun yet?” Trzeba przyznać, że piłka zaczęła krążyć w ataku aż miło, a priorytetem gry obronnej stał się de facto rozgrywający Nicolas Batum. Pewna paka Aldridge’a uspokoiła nieco zapędy rywali. Nikt nie podejrzewał, że na czwartą kwartę Hornets zgotowali gościom porcję “Linsanity”…

Wpadały trójki: pierwsza, druga, czwarta. Nie pomagało ciasne krycie Danny Greena. Lin dynamicznie atakował kozłem piąty metr i widząc zbiegających się rywali wychodził w górę. Koniec końców ograł całą rezerwę Spurs 29 do 18! Przy czym należy pamiętać, że średnia zdobyczy punktowych rezerwistów SAS to w tym sezonie 39.7 ppg.

Nerwowa końcówka, a w niej rzadki “airball” Kawhiego, zbierający w ataku Duncan i raz jeszcze niecelna trójka Leonarda. Reszta to pewnie wykonane rzuty wolne Lina i dwa kolejne pudła SAS zza łuku. Charlotte szokują świat. Notują fenomenalne 16-4 od początku lutego. Mało tego! Odkąd 19 lat temu w lidze pojawił się Tim Duncan, Spurs nie przegrali meczu prowadząc 23 punktami!