fbpx

Jak się miewa rekonwalescent Paul George?

8

pg2

Pytanie, które dość często przewija się w mailach, które do nas przysyłacie: jak się miewa rekonwalescent Paul George? Sprawdźmy!

Jeszcze na początku roku Brian Shaw (weteran NBA, trzykrotny mistrz, niedoszły partner Madonny, aktualny trener Denver Nuggets, który jako były partner klubowy Kobe, Penny’ego, Shaqa, Iversona etc. niejedno już w lidze widział) nazwał Paula George’a “najlepszym, dwustronnym graczem aktualnej NBA”.

Na szczególną uwagę zasługiwała postawa PG pod bronionym koszem. Poza aspektem wizualnym, energią wydatkowaną w walce na zasłonach, przecinaniem toru lotu podań i upartym polowaniem na piłkę trzymaną w rękach przez rywala, jego wskaźnik DWS (model statystyczny przekładający grę obronną zawodnika na liczbę zwycięstw zespołu) za ostatnie dwa sezony wyniósł odpowiednio 6.3 i 6.4, a to osiągnięcie, którego nie notował żaden inny zawodnik “obwodu” wliczając Scottiego Pippena i LeBrona Jamesa.

1 sierpnia doszło do tragicznego w skutkach upadku. Podczas próby zablokowaniu rzutu PG zawadził nieszczęśliwie o materac okalający konstrukcję kosza w czego efekcie doznał paskudnego, otwartego złamania prawej nogi. Błyskawicznie przeszedł operację, która odbyła się bez komplikacji.

Pieniążki: dzięki swej znakomitej dyspozycji na parkietach NBA, przez najbliższych 5 lat nasz bohater odbierze z banku 97 milionów dolarów. Czeki wpływają z regularnością tygodniową. Gdyby tego mało, koncerny Nike oraz Gatorade płacą PG gruby hajs w zamian za wykorzystanie wizerunku 24-letniego koszykarza.

Istnieją uzasadnione obawy czy wystarczy chłopakowi determinacji by powrócić w wielkim stylu, toć ustawiony jest do końca życia, tak zwanych “dobrych doradców” znaleźć można na każdym kroku, no i jak mówi stara prawda: im więcej pieniędzy posiadasz, tym więcej problemów przyciągasz…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

8 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Loke13
  Odpowiedz

  Mam nadzieję ,że wróci bardziej zdeterminowany, bo w ciągu kilku najbliższych lat może nie być na niego kozaka.
  p.s to nie jest ani Anglia ani Japonia tylko film jest kręcony przednią kamerą(efekt jak przy lustrzanym odbiciu)

  (-5)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Panowie błagam, tylko nie… Pieniążki.

  Co do PG wróci mocniejszy, można się domyślać po filmikach, że jest w dobrej kondycji psychicznej, a to podstawa 🙂

  (2)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Jurgacz
  Odpowiedz

  Był jednym z najlepszych i nim pozostanie! Czekamy na PG, bo cała liga go potrzebuję, a jego rywalizacja z LBJ były jednymi z najciekawszych w PO ostatnich lat.

  (6)

Gwiazdy Basketu