Josh Smith = człowiek orkiestra, “Ze German” bije Jazz

10

Thunder @ Hawks 90-97

Wczoraj w nocy Josh Smith ściągnął na ziemię tranzyt lecący z Kongo, czyli zrobił sobie plakat z Sergem Ibaką. Wyobrażacie sobie, że Smith jeszcze nigdy w karierze nie został zaproszony do występu w Meczu Gwiazd? I choć zdarza mu się grać nierówno, nie dominuje w żadnej z kategorii statystycznych, to na parkiecie potrafi zrobić absolutnie wszystko. Zupełnie jak przeciwko OKC. Kto oglądał mecz, ten widział jak Josh przechwytuje piłkę, prowadzi kontrę dryblując między nogami, gra tyłem do kosza wrzucając kolejne półhaki, blokuje, trafia loby z półdystansu, wkręca się pod kosz, zbiera w ataku i dobija wsadem z dwóch rąk. Dzięki jego wysiłkom Hawks prowadzili nieznacznie przez całe spotkanie. Kluczowy moment nadszedł na dwie minuty przed końcem, kiedy Kevin Durant triplą z rogu niemalże zrównał licznik na 89-88 dla gospodarzy. Niecałe dwadzieścia sekund później z dystansu odpowiedział Josh, a za kolejną minutę znów ograł Ibakę tyłem do kosza. Thunder mieli szansę na zwycięstwo, ale raz za razem pudłowali. Co robił Smith? Zebrał oraz stracił piłkę mając problem z jej wyprowadzeniem z własnej połowy. Pudło OKC. Znów zebrał jednak tym razem piłki przeprowadzić nie mógł Jeff Teague (18 punktów). Pudło OKC. Znów zebrał i żeby upewnić się, że nie popełni straty – poprosił o czas. Został sfaulowany, więc wkleił jeszcze gościom dwa osobiste. A na koniec co zrobił? Zebrał piłkę z tablicy… Człowiek orkiestra. Jeżeli jesteście fanami Smitha – obejrzyjcie ten mecz, bo był to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy w całej karierze zawodnika: 30 punktów, 12 zbiórek, 4 asysty.

[vsw id=”JgjJBnAacCA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Jazz @ Mavs 96-102

Pamiętacie tę scenę ze “Snatch”? Co w Twoich spodniach robi pistolet? Mam go dla ochrony! Ochrony przed czym? Przed Niemcami? Niestety Utah Jazz zabrakło wczoraj paru pistoletów. Ktoś zbudził złego Niemca. Dirk Nowitzki wsadził Utah 40 punktów, osobiście upewniając się, by Mavericks dowieźli zwycięstwo do finałowego gwizdka. Jazz zdobyli w czwartej kwarcie 41 punktów, czyli o pięć więcej niż w całej pierwszej połowie. Jedyną rzeczą gorszą niż obrona Mavs w ostatniej odsłonie była fryzura relacjonującego spotkanie Matta Harpringa…