Kevin Durant Superstar: 48 punktów na 50% skuteczności

19

oklahoma city @ minnesota

Biorąc pod uwagę, że liczba punktów zdobytych po kontrze wyszła w tym meczu na remis, przewagę gospodarzy w polu trzech sekund (66-46) należy uznać za miażdżącą.

Goście z Oklahomy rozpoczęli spotkanie w “ciężkich butach” wyraźnie wyglądali na zmęczonych, ich rywale nie tylko docierali z piłką pod obręcz, ale generalnie robili co chcieli w ataku, a największym problemem okazał się być Czarnogórzec, potężny Nikola Pekovic, który zdobył 31 punktów i 11 zbiórek.

Prawdą jest, że sety ofensywne Timberwolves należą do najlepszych w lidze, a sami gracze Minnesoty do ataku mają nie lada smykałkę: sensem życia Ricky’ego Rubio jest kreowanie akcji rzutowych kolegom, Kevin Love (30 punktów, 14 zbiórek) to światowa elita ofensywy, niedaleko za nim jest Kevin Martin i to właśnie ci trzej panowie skupiają na sobie największą uwagę obrońców.

I tak przez trzy kwarty.

Nie ma jednak w tym momencie na kuli ziemskiej większego kozaka ataku niźli Kevin Durant. Patrząc jak wpadają kolejne trójki rywali, którzy na początku czwartej kwarty wyszli na 13-punktowe prowadzenie, KD powiedział: DOŚĆ!

Na dziesięć minut przed końcem spotkania, spektakl miał już tylko jednego aktora. W tym czasie zdeterminowany i nie oglądający się na nikogo Durant zdobył 23 punkty, a spotkanie zakończył z dorobkiem 48 punktów, w tym 16/32 z gry oraz 12/13 z FT. Dołożył 7 zbiórek i 7 asyst, a jego zespół wyrwał gospodarzom zwycięstwo w ostatnich sekundach:

[vsw id=”LCxKzB50l1Q” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Wolves mieli co prawda jeszcze szansę na zwycięstwo po tym jak Kendrick Perkins niechcący faulował K-Love’a przy próbie zza łuku, ale lidera gospodarzy zawiodły nerwy na linii rzutów wolnych. Wyraźnie rozemocjonawany Love pierwsze dwa spudłował na sztywnych nogach, a kolejny musiał celowo przestrzelić jednak zrobił to na tyle nieumiejętnie, że piłka nie dotknęła obręczy, a sędziowie kazali wznawiać rywalom grę zza linii końcowej.