Knicks vs. Celtics 2 – dramat na żywo

6

GAME2 – zapis na żywo

1kwarta
Knicks mają na obwodzie dwóch pierwszoroczniaków! w miejsce Billupsa (skręcone kolano) w pierwszej piątce NYK występuje Tony Douglas. Efekt? Rajon Rondo wymiata w 1.kwarcie zdobywając 14 punktów, głównie z szybkiego ataku. W sumie Knicks tracą z kontry 12 punktów. Garnett bardzo mocno naciska Stoudamire, po ostatnim meczu musiał oglądać powtórki dunków Amare nad jego głową i oto rezultat. Jednak rezerwowi Celtics grają słabo, Knicks bardzo mądrze podwajają Big Baby Davisa i kończą kwartę 8:0. Anthony trzyma wynik, na tablicach równo i w efekcie tylko 23:21 dla Boston.

2kwarta
NYK zostawiają Rondo wolnego na obwodzie, czemu ten chłopak nie umie rzucać? Nareszcie budzi się Amare trafiając z półdystansu. Melo dokłada trójkę sprzed twarzy Ray Allena. Celtics znów próbują wykorzystać brak doświadczenia Douglasa, Delonte West skutecznie gra z nim 1na1. W drugiej połowie kwarty Boston wraca do podstawowego ustawienia. Efekty widać momentalnie, Stoudamire potrajany na skrzydle traci piłkę i punkty z kontry znów zdobywa Rondo. Zaraz po tym Amare siada na ławkę, podobno ma problemy z plecami i może nie wrócić już dziś na parkiet… bardzo dobrze gra Melo, chłopak wpadł w rytm, uzbierał już 16 punktów i 10 zbiórek. NYK zdecydowanie wygrali zbiórkę w tej kwarcie, czego rezultatem jest wygrana kwarta i jednopunktowe prowadzenie 45:44. Jeśli tak dalej pójdzie mają szansę „urwać” mecz.

3kwarta

Kamerzysta pokazuje Stoudamire leżącego na brzuchu w szatni, oby mógł zagrać… W jego miejsce wychodzi Turiaf, znów rozkręca się Melo – trójka. Odpowiada również trójką Ray Allen, to dokładnie to samo miejsce z której wykończył Knicks w 1 meczu. Boston mocno skoncentrowany, naciskają. Podwajają Anthonego, który wydaje się być teraz jedyną opcją w ataku NYK. Połowę 3.kwarty Celtics kończą wynikiem 12:3! Obrońcy Knicks nie potrafią ustać na nogach przeciwko Rondo, który oddaje piłki na wolne pozycje do Pierce’a i Allena. Melo mocno walczy na deskach: akcja 2+1, 13 zbiórek w połowie 3.kwarty to wyrównany rekord zbiórek w playoffs Melo. W kolejnej akcji Melo rzuca trójkę. Ciekawe ustawienie Knicks: Carmelo kryje Rajona Rondo! I znów te same zagrywki pod Raya Allena, który trafia czwartą trójkę w meczu. Mocno kryty Melo, musi odgrywać piłkę, Knicks nie mają pomysłu w ataku, zbiórka, przyspiesza Rondo i rzuca z faulem. Celtics prowadzą już 6 punktami. Gracze NYK wyraźnie tracą siły, bez Billupsa i Stoudamire ich ławka wygląda cieniutko. Dwie kolejne akcje Pierce’a, Knicks raz za razem ratuje Melo. Knicks przegrywają tę 3kwartę ośmioma punktami, 74:67.

4kwarta

Carmelo Anthony rozgrywa mecz życia, zdobył ostatnie 16 z 18 punktów NYK! 37 punktów! 11:2 run Knicks i tylko dwa punkty przewagi Celtics! Melo śrubuje: 39 punktów (rekord w Knicks), odpowiada Rondo, mamy remis! NYK grają niziutkim składem, na centrze Jeffries. 86:86, 5 minut do końca. Rondo trafia z półdystansu. Odpowiada Tony Douglas, walka… Garnett nurkuje po piłkę, rzut sędziowski…Rondo cegła za trzy, Melo trafia w końcówce akcji za trójkę!!! 42 punkty, w tym momencie wszyscy kibice NYK kochają ten trade!!! Ich drużyna nareszcie ma supergwiazdę, która potrafi zdominować całe spotkanie.

2:35 do końca, faulowany Pierce wykorzystuje dwa wolne, Knicks niecelnie, Pierce mija, odgrywa do Garnetta… Celtics prowadzą 1 punktem. W odpowiedzi dzika akcja Knicks, Jeffries wchodzi pod kosz i to NYK prowadzą jednym na 19 sekund do końca meczu. Garnett gra tyłem do kosza i zdobywa punkty – na prowadzeniu Celtics… NYK biorą ostatnią przerwę na żądanie… 13 sekund… złe podanie, Garnett bierze czas. Boston mądrze wybija piłkę na swoją połowę, Knicks dopadają kozłującego Delonte Westa na 0,6 sekundy do końca, West trafia dwa wolne… koniec meczu, po raz kolejny wygrywa doświadczenie i egzekucja, brawo Celtics, brawo Knicks!