Kobe = Darth Vader, moc jest silna w: Rondo, Knicks, Rose

17

Bulls @ Spurs 96-89

Cieszymy się, że Derrick Rose opuścił kilka meczów by zaleczyć bóle pleców. Cieszymy, że na siłę nie robił z siebie pajaca podczas All-Star Game. Przynajmniej chłopak jest w pełni sił, mija wszystkich jak fiat punto pachołki na placu manewrowym i tylko czasem zdarza mu się na któryś najechać. Jak widzicie, jest różnica między graczem MVP, a graczem kalibru all-star. Tony Parker był bezradny obserwując plecy D-Rose (29 punktów) podczas jego rajdów na kosz. Sam też niewiele pograł (11 punktów, 5/16 z gry). A przecież Spurs są bardzo mocni i z zasady nie przegrywają u siebie (druga porażka w tym sezonie). Trudno uznać, że system Grega Popovicha tym razem nie zadziałał, Spurs zdobywali punkty po akcjach dwójkowych i odegraniach pod kosz do Tima Duncana (18 punktów) a jednak mecz byłby jeszcze bardziej jednostronny, gdyby nie forma rzutowa Gary Neala w czwartej kwarcie (15 z 21 punktów!) Ostatecznie zwycięstwo Byków przypieczętował Luol Deng trafiając z dystansu na 40 sekund do końca. Największą różnicę stanowiły w tym spotkaniu rzuty wolne, których goście wykonywali aż o 9 więcej, z czego Rose trafił 8 na 8.

[vsw id=”HBnorCl-F10″ source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Thunder @ Sixers 92-88

Gospodarze grali imponująco… do ostatnich pięciu minut spotkania, kiedy to zaczęli biegać bez ładu i składu pozwalając wyprzedzić się OKC. Nikt nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności, Jrue Holiday i Lou Williams łatwo tracili piłkę, a Elton Brand walił na przysłowiową pałę. Pod presją obrony i własnej nieudolności Sixers przez 5 minut nie potrafili zdobyć punktów. Z drugiej strony gdyby nie niepohamowany ciąg na kosz Kevina Duranta (23 punkty) oraz wysiłki Russella Westbrooka na tablicach (22 punkty, 13 zbiórek) OKC nie wyrwaliby tej wygranej. W całym meczu rzucali gorzej, jednak zdominowali pojedynek zbiórkowy 56-39.