fbpx

Kto numerem 1 draftu?

10

Kto numerem 1 draftu?

Z ostatniej chwili: Utah Jazz chcą wybierać jako pierwsi w tegorocznym drafcie. Marzy im się Jabari Parker, czyli zawodnik na którego barkach można by oprzeć kulejącą ofensywę (95 punktów zdobywane średnio w zeszłym sezonie to drugi wynik ligi od końca).

W zamian proponują Cleveland silnego-skrzydłowego Derricka Favorsa (13 punktów, 9 zbiórek, 1.5 bloku średnio w 30 minut) oraz swój piąty pick.

Osobiście uważam, że byłoby to wyjątkowo głupie posunięcie ze strony Cavs, ale po zeszłorocznym drafcie wszystkiego można się spodziewać od włodarzy klubu z Ohio.

Kto zostanie numerem 1 draftu? Niestety mocno w dół poleciały akcje kameruńskiego środkowego Joela Embiida, który doznał mikro pęknięcia prawej stopy. W piątek czeka go operacja. Informację oficjalnie potwierdził agent zawodnika.

W efekcie zainteresowanie Embiidem wzrosło jeszcze bardziej. Wszystkie zespoły chcą negocjować, bo potencjalne usługi Kameruńczyka z racji ryzyka związanego z jego problemami zdrowotnymi będzie można nabyć dużo taniej.

(0:33 !!!)

https://www.youtube.com/watch?v=ZvUuag32OZE

O Embiida ostro walczą zwłaszcza Boston Celtics…

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

10 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Kochana redakcjo, piszecie :

  “Niestety mocno w dół poleciały akcje kameruńskiego środkowego Joela Embiida, który doznał mikro pęknięcia prawej stopy.”

  a w następnym zdaniu:

  “zainteresowanie Embiidem wzrosło jeszcze bardziej”

  No to jak z nim jest?

  (23)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mathewskyterror
  Odpowiedz

  Jakby się tak zastanowić, to Cleveland nie potrzebuje ‘franchise-playera’, bo mają Irvinga, który takowym powinien się stać. Dlatego oddanie picku za weterana byłoby rozsądnym posunięciem. Ale z drugiej strony nie ma na nich takiej presji, jaka by była na przykład na Milwaukee czy Philadelphi i mogą zaryzykować z Dużym. Jeżeli nawet nie wypali, to NA PEWNO znajdzie się jakaś drużyna, która spróbuje ocalić go przed losem Odena.
  Gdyby jednak Embiid spadł, kluczowe będzie zachowanie GM-a Sixers, Sama Hinkie. Wcześniej gość pracował w Houston za czasów Yao Minga, który miał chyba taką samą kontuzję, w jego przypadku kończącą karierę. Dlatego jeżeli Embiida nie wybiorą w top3, to bezpiecznie można założyć, że Boston go zgarnie.
  Dla moich typów oczywiście ta kontuzja to manna z nieba, tylko żeby Utah zostało z pickiem i zaryzykowało, to cały układ może wejść.

  (-1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Poniedzialek
  Odpowiedz

  Bardzo dobry i głęboki draft. Z tej ósemki czy dziewiątki uznawanych za najlepszych prospectów są zawodnicy są mam wrażenie bezpieczniejsi ( Parker, Smart, Randle, McDermoutt), jak i Ci, których wybór będzie bardziej ryzykowny ( Wiggins, Embiid, Exum, Gordon, Vonleh) 😉

  (3)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe SebaMagic
  Odpowiedz

  Embiid spadnie w drabince jak Noel, w tamtym roku. Czuję, że Boston się połasi i nawet podoba mi się to zestawienie. Cavs, po zeszłorocznej plamie w drafcie, nie będą się znów narażać na śmiech i rozegrają to bezpiecznie, więc czuję, że z jedynką pójdzie Parker. Milwaukee za to mogą pójść w stronę Exuma zamiast Wigginsa. W Orlando coraz głośniej się mówi, by brać Volnleha i z 12 poszukać rozgrywającego, Payton, Ennis? Cholera, ciekawy draft się w tym roku szykuje.

  (4)
 5. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sledziu 24
  Odpowiedz

  @up
  Jak dla mnie Orlando powinno z czwórką wybrać Smarta (nieograniczony atletyzm na obwodzie w zestawieniu z Oladipo) a z dwunastką liczyć na Dario Saricia. Payton na pewno niejest wart wyboru w loterii, Ennis raczej też nie.

  (5)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe SebaMagic
  Odpowiedz

  sledziu [email protected] Zgadzam się, zgadzam. Zwłaszcza, że Harris nie jest zły i wciąż młody, a Nelson oboje wiemy. Bardziej informuję, co się przewija na angielskojęzycznych portalach. Zresztą nawet jeśli, Volneh i Payton/Ennis to nie taki zły układ, patrząc 2-3 lata wprzód. Jednak wolałbym z 4 Exuma/Smarta.

  (1)

Gwiazdy Basketu