Kyrie Irving jest najlepszym młodym kotem NBA!!! W pojedynkę kończy OKC

11

thunder @ cleveland

Budzę się rano, sprawdzam wynik i jestem zaskoczony. Myślałem, że zwycięstwo gości to formalność. Jak to się stało, że Cavaliers pokonali wicemistrzów ligi? Odpalam league-pass by się przekonać…

Kevin Durant nie może wstrzelić się w obręcz. Podchodzi blisko, sprawdza czy przypadkiem nie jest za mała albo czy gospodarze nie zakleili jej przezroczystą taśmą. Rzuty nadal nie siedzą więc idzie na faul, problem w tym, że sam zalicza szarżę, a na jego obliczu maluje się lekka frustracja.

Tymczasem niewyspany Irving przyznaje w wywiadzie, że nie może spać w nocy ilekroć jego drużyna przegrywa mecze. Wczorajsza, 18-punktowa porażka z Pistons musiała boleć.

Odnoszę wrażenie, że goście nieco lekceważą Cavs, ich obrona nie jest tak prężna jak zazwyczaj, stosunkowo łatwo podają między sobą piłkę gracze w żółtych koszulkach, co umożliwia im dochodzenie do dobrych pozycji rzutowych.

Ciekawie wygląda niedawny nabytek gospodarzy Marreese Speights grający na 5-6 metrze, chłop nie traci głowy, trafia oraz solidnie zastawia tablicę na własnej połowie.

Tuż przed końcem drugiej kwarty agresywnie atakują obręcz Kyrie i KD. Thunder prowadzą 57-52, a po kilku minutach trzeciej odsłony przewaga wynosi już 11 punktów. Niestety Russell Westbrook dziką trójką na początku akcji pokazuje, że chyba zbyt wygodnie gościom na prowadzeniu. Jak reagujecie na gościa w swojej drużynie, który lubi przyłożyć z dystansu w najmniej oczekiwanym momencie? Kiedy trafi zazwyczaj tylko kręci się głową z uśmiechem, jeśli spudłuje – zachodzi spora obawa, że przeciwnik dostanie wiatru w żagle.