Los Angeles ma nowego króla: CP3 for the win!

10

Wchodzi Eric Bledsoe, iskra zapaliła silnik: 9-0. Marc Gasol jest potrajany, a i tak ma trudności w znalezieniu na boisku wolnego partnera. Rzucili się na przeciwnika jak tygrysy na słonia. Najbardziej demoralizujący dla Lionela Hollinsa jest fakt, że robią ci to rezerwowi.

Memphis robią swoje, po pięciu minutach bez punktu trafia Conley, zbliżają się na 5-7 punktów, niestety w kluczowej akcji sędziowie odgwizdują faul Randolpha na flopującym po raz n-ty Paulu. Każda reakcja i kontakt fizyczny z rywalem są u CP3 tak przerysowane, że  przy całym geniuszu tego zawodnika naprawdę trudno go lubić.

Wózek przyjezdnych znów ciągnie Mike Conley, 87-84 prowadzą Clippers na trzy minuty przed końcem. Szalona końcówka: 89-89!

Trzeci raz z rzędu w zimny sposób trafia Paul, clutch to za mało powiedziane, nie wiem co dzieje się w głowie gracza, który wie, że w każdym momencie jest w stanie wypracować sobie pozycję do rzutu, ale opanowanie w końcówce meczu CP3 musi robić wrażenie nawet na długoletnich kibicach NBA.

Tony Allen ląduje po piłkę, rzut sędziowski. 21,6 sekundy do końca Grizz muszą trafić, przegrywają dwoma punktami, slam-dunk Gasola, remis na 14 sekund przed końcową syreną. Piłka w rękach CP3, wchodzi na kontakcie na prawą rękę, piłka wpada do kosza równo z syreną. Eksplozja w hali! LAC 93 – MEM 91