Louisville mistrzami NCAA, Kevin Ware odcina siatkę

12

Zacznijmy od tego, że Wolverines w pierwszej połowie prowadzili dwunastoma punktami, w czym ogromna zasługa rezerwowego Spike’a Albrechta (17 punktów, 4 razy zza łuku). Cardinals odpowiedzieli skuteczną grą również rezerwowego Luke’a Han%ocka, który złapał rytm tuż przed przerwą, w nieco ponad minutę zdobywając 12 punktów! Chłop był wczoraj bezbłędny z dystansu (5/5).

Druga połowa oznaczała zryw Lousiville, Chane Behanan (13 zbiórek) wykorzystywał swą przewagę szybkości/ masy i głównie za jego sprawą Cardinals zaliczyli serię 12-3, dalej ciężar ofensywy wziął na siebie znakomity, twardy psychicznie Peyton Siva (18 punktów)

Michigan mieli problemy w środku, Mich McGary zmuszony był przesiedzieć na ławce z powodu przewinień znaczną część gry i nawet 17-punktowy występ Treya Burke w drugiej połowie (24 w całym spotkaniu) nie mógł zatrzymać naporu rywali. Sztylet w serce Michigan wbił Han%ock, trafiając trójkę na nieco ponad 3 minuty do końca.

Ostatecznie Louisville pokonali Michigan 82-76.

Kto widział jak Kevin Ware z nogą gipsie odcina z kosza siatkę, ten musiał się wzruszyć. Oto jakie emocje rządziły tegorocznym turniejem: