Marcin Gortat ratuje Wizards, blogosfera szaleje

27

Była już co prawda zajawka na facebooku, ale uznałem, że rekordowy wynik w karierze Marcina Gortata zasługuje na odrębny wpis.

Kto się zgadza ręka do góry, na trzy-cztery zróbcie hałas dla Marcina: !!!!

No dobrze, chyba trochę za dużo polskiej sceny hip-hopowej się wkradło. A przecież nie o tym miało być!

Washington Wizards po trzech z rzędu przegranych meczach, w tym dwóch na własnym terenie mieli do wyboru: albo pokażą charakter i zbiją rywala na wyjeździe albo zakończą sezon.

Sam Gortat, dla którego równie dobrze mógł to być ostatni występ w barwach ekipy Wizards (MG walczy o nowy kontrakt) miał do wyboru: albo zakończyć sezon zdobyczami po 2 czy 4 punkty, równocześnie ostatnie kwarty przesiadując na ławie jak to miało miejsce w poprzednich meczach albo zawalczyć i na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy jeszcze bardziej powiększyć swą przewagę na liście najlepiej zarabiających polskich sportowców.

Wiecie co mnie najbardziej uderzyło wczoraj? Przewaga Wizards na tablicach. Wyniosła 62-23 (!!!)

Dwójka Paul George / Lance Stephenson nie powąchała ani jednej zbiórki! A sorry, George miał jedną. Niech powyższe powie Wam o energii i dyscyplinie, jaką gracze Washington włożyli w to spotkanie. A najlepszy w walce podkoszowej był nie kto inny jak MG!

No dobrze, nie trzymajmy Was już dłużej w napięciu. W ciągu 36 minut spędzonych na parkiecie nasz rodak trafił 13 z 15 rzutów, zdobywając w ten sposób 31 punktów oraz dokładając 16 zbiórek. Także na linii rzutów wolnych pomylił się tylko dwa razy (5/7).

BRAWO MARCIN!!!

A oto co dzieje się w amerykańskiej blogosferze z tej okazji, przyłączycie się do zabawy?