fbpx

Maverick for life, wzmocnienia Clippers, Melo przekonany

15

Oto jak za chwilę mogą wyglądać przyszłoroczni Clippers:

PG: Chris Paul
SG: JJ Redick/ Jamal Crawford/ CJ Wilcox
SF: Paul Pierce/ Matt Barnes/ Jared Dudley
PF: Blake Griffin
C: DeAndre Jordan/ Spencer Hawes

Nawet bez Pierce’a będzie wszechstronnie, będzie groźnie. Niestety z zespołem pożegnał się Darren Collison, ciekawi mnie kogo Clippers sprowadzą na miejsce zmiennika CP3 oraz czy wytransferują Jamala Crawforda, któremu marzy się sowite przedłużenie obecnej umowy. Czyżby pozyskany w drafcie rasowy strzelec CJ Wilcox miał być ubezpieczeniem w rasie odejścia J-Crossovera?

Z pozostałych transakcji

# Patrick Patterson podpisze z Raptors nową, trzyletnią umowę o wartości 18 milionów USD.

# Toronto wysłało specjalistę trzypunktowego Steve’a Novaka do Utah Jazz.

MELOdramy ciąg dalszy

Jak donosi Adrian Wojnarowski z Yahoo! nie tylko delegaci Lakers spotkali się z Carmelo Anthonym podczas jego wizyty w Los Angeles. Kolejny meeting odbył się przy udziale Phila Jacksona i Dereka Fishera, którzy w Kalifornii mają swoje domy.

Melo zadawał bezpośrednie pytania obu panom, otrzymał także zapewnienie otrzymania maksymalnego kontraktu tj. 129 milionów za pięć lat gry, a to warunki, których zgodnie z aktualnymi przepisami ligi nie może zaproponować żaden inny klub.

To tyle jeśli chodzi o finansowe poświęcenia ze strony najważniejszych postaci tegorocznego offseason. Najpierw Kobe, teraz LeBron i Melo chcą zrobić kuku swoim ekipom…

30-letni Melo chce mieć przeświadczenie, że “nie jest sam na boisku”. Ostateczną decyzję chce podjąć po weekendzie.

[BLC]

1 2 3

15 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Kuku swojemu zespołowi? W sensie komu? Właścicielowi miliarderowi? Dlaczego np. Kobe czy LBJ mają tracić 15 mln za sezon? Niech właściciel miliarder “straci” 30-40 mln (licząc podatki od luksusu od tych kontraktów itp.) Czasami tą magiczną granice podatku od luksusu traktuje się jakby nie możnabyło jej przekroczyć … zespół który na pracy Kobiego zarobił pewnie kilka miliardów, może sobie pozwolić chyba jednak, na takie poświęcenie (?) i mimo tak wysokiego kontraktu ikony klubu sprowadzić jakichś wartościowych zawodników + np. jeszcze jedną gwiazdę ?

    (25)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    Czy ktoś moze mi wytłumaczyć dlaczego Kobe wziął tyle kasy za sezon ? Nic z tego nie rozumiem… Wychodzi na to, ze nie zależy mu na mistrzostwie tylko na indywidualnych nagrodach i kasie. Szkoda bo jestem kibicem lakers i bryanta od 2007 roku i dałbym sobie rękę uciąć ze jeżeli chodzi o obniżenie pensji dla pozyskania lepszych graczy(tak jak to zrobili np. Lebron, wade, bosh, dirk…)to Bryant byłby pierwszy.

    (-2)
  3. Array ( )
    Odpowiedz

    Melo nigdy nie byl sam na boisku, przez jego styl gry moglo mu sie wydawac ze jest sam. Wg mnie Anthony nie ma podstaw zeby zadac od klubu tak wysokiego kontraktu i nie wiem po co NY tak bardzo zalezy zeby go zatrzymac. Ok, jest utalentowanym strzelcem ale co poza tym? Wole przecietnego strzelca z wysokim IQ i poswieceniem dla druzyny niz Melo supergwiazde, ktory moze i bedzie krolem strzelcow ale bez pozytku dla druzyny.

    (20)
  4. Array ( )
    Odpowiedz

    @mg13, problem w tym, że zgodnie z CBA, w luxury tax można wejść praktycznie tylko dzięki trade’om, bo jeśli dana drużyna ma przekroczony salary cap, to mogą podpisywać graczy tylko na mid-level exception i minimalne umowy (ok 400-500 tys. na sezon).

    (1)
  5. Array ( )
    Odpowiedz

    @asdf czyli podsumowując nie licząc tych małych umów to drużyny mogą podpisywac zawodników tylko do kwoty 63 milionow, ale juz w trakcie trade-ów do 77 i dopiero po tej sumie płaci sie podatek od luksusu. Oczywiście gdzie tam w CBA jeszcze są jakieś przepisy, że jeżeli jakaś drużyna przekorczyła któryś rok z koleji to płaci jeszcze więcej + to że im więcej milionów się przekoryczy to tam suma się mnoży i ostatecznie jest to tak skontruowane by sie nie opłacało przekraczać. Jest to dośc dobrze opracowany system by było sprawiedliwie i ostatecznie nawet “ruskim” sie nie bedzie opłacać przekraczać ten próg.
    Mnie najbardziej interesowało to dlaczego wszyscy mówią o tych 63 milionach, jak podatek sie płaci od 77, ale juz chyba wszystko jasne

    (1)
  6. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    @all3
    Jest jeszcze jeden sposób, aby wejść w luxury tax: podpisywanie/wyrównywanie umów z wolnymi agentami, jeżeli do danej drużyny należą ich prawa Birda. Posłużę się przykładem, który dobrze znam, czyli Sacramento Kings.

    W chwili obecnej Kings mają w kontraktach około 70 milionów dolarów (7 milionów powyżej salary cap), do tego doliczamy około 5,3 miliona (MLE – Darren Collison). Mamy 75,3 miliona. Isaiah Thomas jest zastrzeżonym wolnym agentem (RFA), co oznacza, że Kings mogą wyrównać każdą ofertę, którą IT podpisze z innym klubem i tym sposobem zatrzymać go u siebie. Teraz załóżmy (HIPOTETYCZNIE), że Kings zmienią zdanie i wyrównają ofertę, jaką Isaiah podpisze 10 lipca z Detroit – 8 milionów rocznie. Mając w składzie IT i Collisona za kontrakty zapłacą 83,3 miliona, czyli około 6 milionów powyżej luxury tax – zapłacą podatek od luksusu, nie zrobili żadnej wymiany.

    Oczywiście bardziej realistyczny scenariusz zakłada ewentualne zwolnienie poprzez prowizję stretch jednego lub dwóch zawodników z drużyny. Jest też taki myk, że podatek od luksusu płaci się pod koniec sezonu, czyli Kings teoretycznie mogliby rozpocząć sezon z 80M+ w kontraktach, następnie do trade deadline pozbyć się paru niewygodnych kontraktów (wysłanie ich do drużyny poniżej salary cap, np. Philly) i jednego z pary Thomas/Collison tak, żeby zostać z na przykład 70M na koniec sezonu.

    Na koniec jeszcze jeden niuans z nowej CBA: wprowadzone zostało salary floor, czyli minimalna wartość kontraktów wszystkich zawodników. O ile mnie pamięć nie myli, wynosi ona 90% salary cap. Jeżeli drużyna ma w kontraktach mniej, musi zapłacić lidze karę (nie wiem tylko, czy tak jak w luxury tax od każdego dolara jakaś wartość, czy po prostu różnicę). Trochę głupie, ale przynajmniej właściciele miliarderzy nie będą mogli tak oszczędzać.

    (1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu