Mavs nie są już mistrzami, killerzy z San Antonio, CP3!!!

31

indiana PACERS @ orlando MAGIC 101-99 (OT) (3-1)

Najlepszym graczem spotkania był David West. Pozyskany przed sezonem zawodnik zanotował 26 punktów i 12 zbiórek. Zanim jednak pogratulujemy Indianie niemal pewnego awansu do II rundy, oddajmy trochę szacunku gospodarzom. Bez Dwighta Howarda są jak samochód bez przedniej szyby. Niby da się jechać, ale po chwili piasek chrzęści w zębach i oczy łzawią. Nie przeszkadza to bynajmniej Big Baby Davisowi i temu, co pozostało ze składu Magic. Przegrywali dziewiętnastoma na osiem minut do końca, a wynik końcowy jaki jest każdy widzi. Doprowadzili do dogrywki, którą przegrali. Szacunek. Jedno jest pewne, Pacers muszą poprawić obronę przeciwko wysokim w akcjach pick-and-roll. Inaczej zostaną zmiażdżeni przez zbliżający się huragan z Miami. Już nie możemy się doczekać pojedynku Tyler Hansbrough vs. LeBron

[vsw id=”b2cM5Kzqngo” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

san antonio SPURS @ utah JAZZ 102-90 (3-jajo)

Tony Parker po raz kolejny zdekomponował Jazz zdobywając 27 punktów i 6 asyst (przy skuteczności 10/17). Kibice w Salt Lake City krzyczeli, buczeli, ryczeli aż zdali sobie sprawę, że kompletnie nie ma to wpływu na postawę Spurs. Tu nie pomógłby nawet Karl Malone. Killerzy z San Antonio!

[vsw id=”vbqpwqZNUMM” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

memphis GRIZZLIES @ los angeles CLIPPERS 86-87 (1-2)

Chris Paul znów uratował tyłki gospodarzom, którzy już chyba przyzwyczaili się, że w czwartej kwarcie umieszczają po prostu piłkę w jego rękach i czekają na rozwój wydarzeń. Czasem samemu wbije się pod kosz. Czasem pośle pass do ścinającego pod kosz Griffina, czasem znajdzie kogoś na obwodzie. Nade wszystko jednak wprowadza spokój w szeregi Clippers. Pewnie trafia osobiste (czego nie można powiedzieć o reszcie ekipy: 13/30!). Gada z sędziami. Niemal gwarantuje, że akcja rozrysowana przez trenera zostanie wyegzekwowana. Piłka chodzi za nim jak na smyczy, a podwajanie CP3 to obraza dla jego umiejętności dogrywania piłki do niepilnowanego kolegi. Wracając do meczu, zanim dwie dramatyczne trójki zdobył Rudy Gay, ostatnie minuty czwartej kwarty gospodarze wygrali 13-1. Grizzlies mieli szansę na zwycięstwo jednak trzeci z rzędu rzut Gaya, wyprowadzany pod presją był płaski i niecelny. Niezły mecz, jeśli macie szansę – obejrzyjcie koniecznie.

[vsw id=”5LhZUzqvssk” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

oklahoma city THUNDER @ dallas MAVERICKS 103-97 (4-0)

James Harden (15 z 29 punktów w IV kwarcie) włożył gospodarzy w worek, obsypał kamieniami i wrzucił do jeziora. Mavs nie są już mistrzami. “Broda” był tak dobry, że zdobycze KD (24 punkty, 11 zbiórek) mogły przejść niezauważone. Niedługo po rozpoczęciu ostatniej części gry goście zdobyli 12 kolejnych punktów. Russell Westbrook zaliczył dwa kolejne przechwyty, które wykończyli dunkami Durant oraz Serge Ibaka. Ciekawą rzecz powiedział przed meczem hiper-przesądny Jason Terry: “połamałem wszystkie miotły w domu (4-0 to tzw. sweep, czyli zamiatanie przyp.red.)” Ciekawe co na to jego żona. Pewnie się cieszy, w końcu mogą pojechać na urlop.