fbpx

Memphis Grizzlies sypią się od środka, pożegnanie Lionela Hollinsa

15

Na początek ustalmy jedną rzecz: Lionel Hollins mocnym i charakternym trenerem jest, a tylko tacy mają szanse powodzenia w świecie NBA. Jego priorytetem od zawsze jest defensywa co widać, słychać i czuć w Memphis. Nie boi się trudnych decyzji, utarczek z graczami, wierzy w opracowany system i co najważniejsze -> odnosi sukcesy, czego dowodem jest historyczny awans Grizzlies do najlepszej czwórki ligi.

Jedyny problem Hollinsa? Marny z niego polityk. Nie ma cierpliwości do rozmów o głupotach, bezpardonowo dzieli się swoimi przemyśleniami i nie bierze jeńców jeśli chodzi o prowadzenie zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=fWM39CtA9bQ

Nie do wiary, że zarząd Memphis chce rozmontować tę znakomitą ekipę. Ekipę, o jednego solidnego strzelca od finałów NBA. Dajcie im Paula Pierce’a, którego prawdopodobnie wykupią Celtics, dajcie im 37-letniego Kobe i jedziemy z tematem. To już łabędzi śpiew San Antonio, Oklahoma przeżywa problemy i uwiązana jest kontraktami z np. Kendrickiem Perkinsem, Lakers są w cz%rnej mambie, Denver sypie się od środka po odejściu menedżera, Clippers walczą z niezadowoleniem CP3, a więc  dlaczego Grizzlies mieliby składać karty właśnie teraz? Pozbycie się Hollinsa będzie tragedią dla tego składu. Niestety na to właśnie się zanosi.

Szkoleniowiec jak dotąd nie dostał oferty przedłużenia kontraktu z klubem, rozmowy wstrzymano, a Grizzlies oficjalnie wyrazili zgodę na jego pertraktacje z innymi zespołami. Najbardziej zainteresowani wydają się być LA Clippers oraz Brooklyn… i słusznie!

Problemy Hollinsa z włodarzami Grizzlies

Widzieliście film pt. Moneyball? Słyszeliście o ana%itycznym podejściu do budowania składu drużyny sportowej? O decyzjach pt. kto gra, ile gra, w jakich sytuacjach pojawia się na boisku decyduje matematyka, a każdy niuans gry jest mierzony i ana%izowany.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

15 comments

  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   CP3 z Griffinem u boku niczego nie osiągnie. Najgorsze, że zdał sobie z tego sprawę.

   (6)
 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe mily
  Odpowiedz

  Byl zskoczony ze chca go zwolnic i slusznie, tez bym byl, historycznie wynik w sezonie zasadniczym, historyczny wynik w playoffs i to bez Rudiego ktorego oddali w polowie sezonu czego chciec wiecej? a ci go zwalniaja?? No coz, Clipeprsi chetnie przyjma Hollinsa, bo Del Negro rzeczywiscie byl tragicznie nieporadnym trenerem w trudnych momentach gry

  (1)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe aFalT
  Odpowiedz

  @AnthoNY
  mam nadzieję że się mylisz i że kierownictwo klubu się opamięta. Bardzo mi się podobała gra miśków i nie chcę aby uległa ona zmianie…

  (1)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Teo.
  Odpowiedz

  Szkoda by było tej ekipy.. Zmiana trenera w tym momencie to budowanie drużyny od nowa, w momencie kiedy dopiero co stworzyło się porządne fundamenty poprzedniej. Tak się nie robi, jeśli chce się wygrywać.

  (2)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Zixson
  Odpowiedz

  Lionel Hollins to dobry trener powinni przedłużyć kontrakt robiąc taką szopkę Grizzlies sam sobie wbija gwóźdź w trumne ;/

  (0)
 5. Array ( )
  Odpowiedz

  bezrobotnym nie zostanie;)
  świetny trener.

  taki sukces i zwalniać trenera. bez sensu.
  Lakers i Clippers powinni zwolnić.

  (-1)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe szuszek1able
  Odpowiedz

  Powiem tak – po Spurs jak dla mnie najlepiej poukładana drużyna tego sezonu. Nie mam pojęcia co siedzi w głowach zarządu miśków, bo fani Hollinsa uwielbiają i szanują. Polityka to jedno, trenerka to drugie – let the man do his job.

  (1)

Gwiazdy Basketu