fbpx

Młokosy do boju: ruszył sezon NCAA

5

Kiedy wszystkie oczy zwrócone są na NBA, warto przypomnieć, że właśnie ruszyła liga uniwersytecka USA. Już na starcie można powiedzieć, że w tym sezonie będzie się sporo działo, gdyż talent unosi się w powietrzu tak grubo, że można go kroić nożem. Czuć moc w tych dzieciakach, a kolejny zaciąg do zawodowej ligi powinien należeć do naprawdę mocnych. Rzućmy okiem na najważniejsze postaci:

# Andrew Wiggins

As młodej generacji dał w swym debiutanckim meczu całkiem solidny pokaz umiejętności. W spotkaniu przeciwko UL Monroe rzucił 16 punktów, co okazało się być najlepszym wynikiem w drużynie. Kanadyjczyk dał też próbkę możliwości w defensywie, zaliczył kilka przechwytów oraz udowodnił, że zza łuku też przymierzyć potrafi.

Oczywiście to dopiero jego pierwszy mecz, Jayhawks poziomem talentu wystają dwie głowy ponad konkurencję, więc chłopakom gra się stosunkowo łatwo. Zobaczymy, czy Wiggins będzie w stanie udźwignąć presję, która niewątpliwie na nim ciąży. Dobry występ zaliczył też inny pierwszoroczniak – Wayne Selden. Chłopak wyczarował cztery asysty i napędzał zrównoważoną ofensywę Kansas.

# Jabari Parker

Kolejny młodziak, którego eksperci widzą w pierwszej piątce przyszłorocznego draftu NBA, również nie zawiódł w swym pierwszym meczu jako Blue Devil z Duke. Stylem gry porównywany jest do Paula Pierce’a, wypracował również podobne statystyki: 22 punkty, z czego perfekcyjne 3/3 zza łuku. Facet ma potencjał.

Cała drużyna Duke rzucała ze skutecznością blisko 70% (!) oraz zaliczyła 13 celnych rzutów za trzy. Z taką ofensywą, chyba nie muszą się martwić o zdobywanie punktów. Wygrali 111 do 77. Wow.

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

5 comments

Gwiazdy Basketu