fbpx

Na przypale albo wcale #150

12

Siema świrusy! Ach, co to był za tydzień! Do Hall-of-Fame weszły dwie postaci, które bez wątpienia znalazłyby się w Top-10 najbardziej barwnych charakterów w historii ligi. Shaq i AI. No, w sumie Yao też nie brakowało kolorytu, jak to powiedział Tracy McGrady “300 000 000 ludzi gra teraz w Chinach w kosza, właśnie przez Yao Minga”.

Trzysta baniek, wyobrażacie to sobie? To coś około 20% ludności tego kraju, ale nie czas teraz na matematykę. Sto pięćdziesiąty odcinek NPAW wjeżdża na tapetę. Ale przeleciało! To chyba jedna z dłuższych serii na polskich stronach o koszykówce. Są inne, może lepsze, ale ta jest NASZA! A po co jest NPAW? Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie trzeba się bać, że ktoś zapyta. Ta seria odpowiada żywotnym interesom całego społeczeństwa, to jest seria na miarę naszych możliwości. Wiecie, co my robimy tą serią? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie!  mówimy. To jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Że pozwolę sobie sparafrazować słowa prezesa Ryszarda Ochuckiego.

No dobra, starczy tego wstępu, zrywamy kartkę z kalendarza, dziś 11 września. Ta data kojarzy się w historii dość ponuro, ale już jutro, czyli dwunastego, dużo fajniejsza rocznica:

1984: Chicago Bulls podpisali kontrakt z wybranym w drafcie niejakim Michaelem Jordanem. A jak to się stało, że Michael Jordan poszedł dopiero z trójką? Mam dla Was na tę okoliczność stosowny artykulik:

2010: Team USA pokonał Turcję na mistrzostwach świata, a Lamar Odom stał się pierwszym zawodnikiem, któremu udało się zdobyć mistrzostwo NBA i FIBA w ciągu jednego sezonu.

Fakty tygodnia

-> Do rozpoczęcia sezonu NBA zostało 45 dni:

45

-> do Hall of Fame weszli Shaq, Iverson i Yao. Kiedy to przeleciało? Przecież z boiska się ich pamięta, jakby grali wczoraj…oprócz nich jeszcze coach Michigan State Tom Izzo, zawodniczka WNBA Sheryl Swoopes, były trener John McClendon, członek egzekutywy Chicago Bulls Jerry Reinsdorf, zawodnik ABA Zelmo Beaty i Cumberland Posey, jedna z pierwszych czarnych gwiazd ligi.

-> to w sumie ciekawostka, żaden tam fakt tygodnia ale zapytajcie kumpli, może ich zagniecie: jaki zawodnik partnerował w ciągu swojej kariery zarówno Jordanowi, jak i Allenowi Iversonowi, Gary’emu Paytonowi i Rayowi Allenowi? Odpowiedź na zdjęciu poniżej:

kuk

Dobra, lecimy:

#Pumping Iron

To video hula w sieci już od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogło znaleźć drogi do NPAW. Oto filmik z sali i siłowego treningu Howarda, już w barwach Hawks. Plecy już chyba w porządku?

#nice rebounding

Isaiah Thomas wpadł do parku porzucać, a przy okazji “zrobił dzień” jednemu dzieciakowi, który nie omieszkał pochwalić się tym na Instagramie. A jak tam u Was ekipa na Orliku?

it

#Gap! Gap! Gap!

Russell Westbrook wpadł do Jimmy’ego Fallona, gdzie miał okazję porzucać czymś innym, niż tylko piłką do kosza:

#Doctor and Doctor

Chcecie posłuchać, jak wyglądało pierwsze spotkanie Shaqa i Dr. J?

Prawdziwa historia: obudził mnie raz w akademiku. Serio, miał przemawiać w Baton Rouge czy LSU, spałem, obudziłem się i zobaczyłem tego dobrze wyglądającego ziomala, trzymającego mi rękęna klacie i wymamrotałem “Bóg? Bóg jest Czarny?” Kolejno spytałem: “Dr. J?” I kiedy wypowiedziałem te słowa, myślałem, że jestem martwy. Myślałem “cholera, umieram w koledżu?” Możecie w to uwierzyć? A to był Dr. J, porozmawialiśmy, fajnie się gadało.

#Czego tu się wstydzić?

Reporter zapytał Yao o najbardziej wstydliwy moment jego kariery. Shaq nie miał problemów z przypomnieniem mu odpowiedniej akcji. Iversonowi też pomógł z pamięcią:

“Practice” wszyscy widzieli, ale pamiętacie ten cross?

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

12 comments

  • Array ( )
   Zdjęcie profilowe Raxaf23

   Podzielam, pili jak wodę, jakby to było w Rosji to jeszcze bym zrozumiał, ale wątpię żeby z Lebrona był taki zaprawiony %%

   (21)
 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Total3d
  Odpowiedz

  Scrolluje sobie #NPAW odpalam filmik z shaqiem jak przypoimna yao crooss marbureg’o, myśle sobie nie widziałem wiec poszukam sobie na yt, obejrzałem wszytko ładnie , jestem w temacie i scrolluje dalej, a tam filmik który chwile wczesniej oglądałem, #BLC wybacz ze w ciebie zwątpiłem, wiecej tak nie zrobie,

  (15)

Gwiazdy Basketu