fbpx

Najgroźniejsi i najbardziej przydatni gracze NBA

8

#3 Najgroźniejszy wjazd pod kosz

Nie bierzemy pod uwagę kontrataków. Kto w lidze dysponuje najgroźniejszym wejściem pod kosz? Uwzględniamy zarówno zdobyte w ten sposób punkty jak i asysty, czyli punkty “wykreowane” za pośrednictwem wejścia pod kosz. No właśnie, ile punktów dana drużyna zdobywa przeciętnie po wejściach pod kosz danego zawodnika?

1/ Monta Ellis 12,9 punktów /mecz
2/ Tony Parker 12,5
3/ Ty Lawson 12,4

Skuteczność rzutowa w przypadku wejścia pod kosz:

1/ LeBron James 63,5%
2/ Manu Ginobili 62,7%
3/ Jose Calderon 60%

LeBronowi najlepiej zejść z drogi. Fenomenem jest dla mnie Ginobili: niby taki wolny, niby nie skacze, ale wciąż niezwykle chytry z niego lis. Calderon wiadomo, piłek nie traci, jak nie ma wolnego miejsca to piłę odda.

[vsw id=”Rv5ToPslwnA” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

#4 Najwięcej podań

Odbiorcami największej ilości podań średnio w meczu są:

1/ Kemba Walker 99.7 / mecz
2/ John Wall 99.3
3/ Chris Paul 97.1

Wiadomo, rozgrywający. Dostają piłkę po zbiórce, wielokrotnie przerzucają się piłką na obwodzie… a jak to wygląda wykluczając rozgrywających?

1/ Kevin Love 87.4
2/ Blake Griffin 80.8
3/ Josh McRoberts 77.3

[vsw id=”-u3AVLubftg” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

8 comments

  1. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    “Powtórzę jeszcze raz: tyle było narzekań na Kendricka Perkinsa. Że drewniany, że nieprzydatny pod koszami, że Thunder powinni go czym prędzej wywalić z pierwszej piątki…”… No sory ale najwiecej narzekan to ja widzialem na waszej stronie. Troche hipokryzja…

    (31)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    @HeatFan

    Bo Perk jest kompletnie nieprzydatny w ofensywie. Klasyczny podkoszowy od zbiórek i obrony, co robi dobrze ale jak przychodzi stanąć w szranki z small-ballowymi Heat, czy innym rywalem grającym szybką koszykówkę to już gorzej. Perk to zawodnik od zadań specjalnych i najlepiej gra w spotkaniach przeciwko klasycznym drużynom jak Pacers, czy SAS. Aby pokazać swoją wartość musi mieć rywala swoich gabarytów, a że o takich (dobrych) teraz ciężko to i Perk wypada blado.

    (0)
  3. Array ( )
    Odpowiedz

    Co do tych statów na półdystansie. Korver i Marco mają dobry procent, ale już zdobycze punktowe nie specjalnie. Odpowiednio około 12 i 10 ppg to nie jest jakiś oszałamiający wynik. Tym bardziej jak Korver spędza po 35 minut na parkiecie. Właśnie dla tego szacun należy się LaMarcusowi, który jest najaktywniejszym graczem całego NBA na półdystansie i generalnie, jak chodzi o wszystkie próby za 2pkt. Na takim procencie robi to wrażenie i widać to po statach, 23.6 ppg i 6 wynik w NBA pod tym względem. Najs.
    Po lekturze tego art, sprawdziłem sobie jak Tony Parker stoi w głosowaniu do ASG. 7 miejsce w swojej kategorii i 15 w “generalce” na zachodzie. Nie za wysoko jak na swój skill, nie ma to jak mały rynek 😉
    Co do Perka. Te staty defensywne są trochę “nieprecyzyjne”, albo może mylące. Perk słabo zbiera i blokuje. Spędza na boisku po 35 minut i ta jego obrona może być nakręcana przez rotacje defensywne, grę kolegów itp. Ciężko to oceniać, patrząc tylko na suchy numerek. Faktem jest, że mimo tak kiepskich statów punktowych i zbiórek to ciągle dostaje sporo minut. Perk bardzo dobrze stawia zasłony, to duża zaleta dla OKC. Ale to właśnie obecność Perka, może być kłopotem dla OKC w PO.

    (0)
  4. Array ( )
    Odpowiedz

    co do tej świetnej obrony Perka w porównaniu np. do Hibberta… proszę uwzględnić liczbę prób przeciwników,Perkins ma coś koło 100 a hibbert koło 400 ! więc skuteczność zacna , ale trochę inaczej by to wyglądało gdyby Perka częściej sprawdzano. Gość gra średnio niecałe 20 min na mecz! Hibbert 30 i nikt zdrowy na umyśle nie postawi obrony Perka nad BigRoyem.
    Tak właśnie można statystyką manipulować 😉

    (7)
  5. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    powinna być statystyka ile akcji Lebrona kończy sie albo wjazdem pod kosz albo dunkiem. Zgaduje że ponad 70%. Nie rozumiem tych co mówią o nim gracz kompletny. W tym przypadku Kompletny=Wszystko na siłe.

    (-1)

Komentuj

Gwiazdy Basketu