centered image

NBA: na przypale albo wcale #223

38

Siema świrusy (i świruski, bo są Panie na grupie, które słusznie czuły się pominięte w naszych apostrofach, to dla Was ten przystojniak na foto głównym)!

Bez względu na wszelkie zewnętrzne wpływy i na to, co ludzie uważali, że jest dla niego najlepsze, Bryant zawsze kierował się tym, co sam uważał za słuszne. Rozkminił to. Na profesjonalnym szczeblu jesteś poddawany próbom, starasz się zadowolić media, kolegów, coacha, kogokolwiek, bez względu na sytuację, starasz się jakoś wpasować. Najlepsze, czego nauczyłem się od Kobe, to że nie musisz się wpasowywać. Możesz się wyróżniać [Kyrie Irving]

Tymi oto słowy Kyrie odpowiedział na pytanie o najważniejszą rzecz, jakiej nauczył się od Kobe. Zgadzacie się z nim? Ja niestety muszę przyznać, że tak. Swoje dobro, tym się kieruj, nie ma innego kompasu. Blake Griffin, 9 lat w Clippers, Sterling jak małpę oprowadzał go po swoich White Parties, i co? O tym, że „już tu nie mieszka” dowiedział się z twittera.

/Blake-Griffin: Sterling-miał-gdzieś-zwycięstwo/

Marcus Smart, co mecz zostawia serce na parkiecie, w szale rozwalił rękę, jednocześnie Terry Rozier zagrał 2 dobre mecze, i co? „Marcus Smart is available for a first round pick.” Avery Bradley? Nawet nie zaczynam gadki. Takich przykładów jest multum. a Twój szef, myślisz, że zapłakałby po Tobie? Pamiętaj, Twoje dobro się liczy, Twoje własne 4 litery, reszta? Tego nie ma, to wSzystko „fugazi”

Dziś 4 lutego, leci kartka z kalendarza:

1987: Sacramento dali popis w pierwszej kwarcie meczu z Lakers, zdobywając 4 punkty

1993: Celtowie zastrzegli #33 Larry’ego Birda

1996: dzięki 32 punktom Mahmouda Abdul Raufa Denver przerwało 18-meczowy serial zwycięstw Chicago.

Urodziny obchodzi Malik Monk z Charlotte Hornets, najlepszego!

Fakty tygodnia

-> James Harden swoimi 60 punktami ustanowił rekord w triple-doubles

-> Przez kontuzje wypadają DMC, John Wall i Kevin Love

-> LeBron NIE przejdzie do Warriors

-> mecz Westbrooka przeciw Denver i jego 20/21/9 to jego trzeci mecz na poziomie 20/20 w karierze. Licząc od 1983, minimum trzema takimi grami mogą pochwalić się jedynie Magic Johnson (12 meczów 20/20) John Stockton (9) Kevin Johnson (6)  Isiah Thomas (5).

-> Najgorszą skuteczność w lidze z layupów notują:

1. Josh Jackson – .419
t2. Lonzo Ball – .433
t2. Reggie Jackson – .433
4. Emmanuel Mudiay – .450
5. Tobias Harris – .451
6. Kris Dunn – .457
7. Lauri Markkanen – .463
8. Alec Burks – .465
9. Alex Len – .472
10. Dennis Smith – .475

Dobra, lecim!

#Na bezczelnego…

Hoodie Fan Pelicans rozgrzewa się razem z zespołem. Dobrze, że grupę uderzeniową ochrony mają tam wyborową, to skończyło się bez ofiar.

#Still got it!

Moga być grubi, starzy, nierozgrzani… ale zawsze będą sobą. IF YOU DON’T LIKE THAT, YOU DON’T LIKE NBA BASKETBALL!

#Like father, like son

Czy tak Larry Nance Jr, szykuje się na SDC? ładny hołd dla ojca, zwycięzcy z 1984. Ale Nance senior był suchy, niech go czort, same mięśnie…

#Welcome to MoTown!

Pomeczowe wygłupy na cześć Blake’a Griffina. Kiedy był na parkiecie, Detroit byli +23, gdy siadał byli -21.

#Drake, to ty?

Matka tego małego chyba miała do czynienia z Drakiem, bo jednak genów nie oszukasz…

#Niedowiarek

Krótki wykład o prehistorii, docent Redick, prosimy:

Nie jestem do końca przekonany, czy dinozaury istniały. Nie jestem. Natknąłem się na wiele dziwnych stron podczas wyszukiwań na google… Na przykład słowo „dinozaur”. Nie istniało jakoś do 1842. Nie było słowa „dinozaur”. I nagle, ni z tego, ni z owego, po tym jak brytyjscy naukowcy wymyślili to słowo i opisali w medycznych czasopismach, w ciągu 15-20 lat ludzie zaczęli znajdować skamieniałości? Myślę sobie, OK, ludzie byli na ziemi już 10 000 lat przed Chrystusem. Przemierzali ziemię, budowali imperia i co? Dopiero jakoś 150 lat temu zaczęliśmy znajdować skamieniałości? To sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać.

Przekonał Was? Wywód zaczerpnięty z podcastu z Kyrie, zapraszam, ten kolejny spec od konspiracji i płaskiej ziemi.

#come on, ref…

Widzieliście ten buzzer?

Okazuje się, że nie powinien się liczyć. Thunder zgłosili 2 pretensje: Jokić wykonuje więcej niż 1 dozwolony krok w lewo/prawo od wyznaczonego miejsca wznowienia, Jokić zwleka dłużej niż 5 sekund od gwizdka z wyrzutem piłki. Oto przepisy, na jakie się powołali:

Odpowiedź NBA była następująca: nie przyznali racji w kwestii nadmiernej ruchliwości Jokića, zgodzili się z pretensją co do czasu. Czy to coś zmienia? Nic. Myślę, że oficjalnie możemy zapamiętać ten sezon jako sezon złego gwizdania w NBA.

#Long, long time ago…

No może nie tak dawno, bo Patrick szczęśliwie ciągle lata po parkietach. I oby jak najdłużej, toast za takich obrońców!

I to by było na TYLE, THAT’S ALL, FOLKS!

[BLC]

Ostatnie Wpisy

38 comments

 1. Array ( [0] => contributor )
  Zdjęcie profilowe Sheio
  PATRON
  Odpowiedz

  Ze Smartem jest taki problem, że mu się kontrakt kończy i będzie chciał zarobić. A Celtics mu tyle nie dadzą (i słusznie) ile on by chciał.

  (32)
 2. Array ( )
  CarterZRaptors 4 Luty, 2018 at 15:38
  Odpowiedz

  Z tym ziomkiem to jak w tej pieśni : „Dziewczyny lubią brąz, a BLC o tym wie…” x) dziękuję i doceniam 🙂

  (20)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  Redick dobrze gada.Ziemia kula,dinozaury,grawitacja,ewolucja to ściema.Tylko cięzko jest to obalic jak kazdego z nas od małego programuja po swojemu.

  (-21)
  • Array ( )

   No tak. A ziemia ma 6000 lat. Ehh skąd biorą się takie głąby? Z Irvingiem na czele.

   (-1)
  • Array ( )

   Ogólnie to jak ktoś kto urodził się w Australii mógłby na poważnie mówić ,ze ziemia jest płaska XD oczywiście , ze ziomek bekę ciśnie , a temat poruszany w kolko

   (4)
  • Array ( )

   Szkoda Abrinesa i piku na Smarta ten mistrz flopu przecież rzucać nie potrafi, osobiście wolałbym by Boston wykazał się ta swoja słynna lojalnościa i podpisali Smarta

   (-1)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Akurat z Redicka bym się nie śmiał bo trochę racji na pewno ma. Dinozaury to wcale nie jest taki oczywisty temat, a wszystkie znaleziska to są jakieś pojedyncze kości, a najczęściej kosteczki. Te monumentalne atrapy w muzeach są sztucznie tworzone, gdzie znajduje się tam tylko parę kości z wykopalisk. Co oczywiście jest zaznaczone na tabliczkach, także nic nie insynuuje. Zresztą Redick tylko poddaje ten fakt pod wątpliwość, to wszystko. I może mieć ku temu powody, może niekoniecznie pod takimi argumentami.

  (-14)
  • Array ( )

   „Spośród dinozaurów, których szkielety odkopano w komplecie i są wystawione w muzeach, najwyższym i najcięższym jest brachiozaur, znaleziony w Tanzanii w 1908 roku. Obecnie jest wystawiony w Muzeum Humboldta w Berlinie. Ma 12 m wysokości; prawdopodobnie zwierzę ważyło za życia 30,000-60,000 kg (30-60 ton). Najdłuższy szkielet wystawiony w muzeum, mający 27 m, należał do diplodoka. Został odkryty w Ameryce Północnej w stanie Wyoming, i jest eksponowany w Muzeum Historii Naturalnej im. Carnegiego w Pittsburgu od 1907 roku”

   (16)
 5. Array ( )
  POLAK NAJLEPSZY 4 Luty, 2018 at 16:08
  Odpowiedz

  Beverley to jednak kocur jest ^^ Jak fizycznie nie daje rady to próbuje psychicznie skosić przeciwnika, takich typów nikt nie lubi, a jednocześnie każdy takiego chce w swoim zespole.

  (15)
 6. Array ( )
  Odpowiedz

  Ja się nie dziwię, że Smart jest dostępny do wymiany.
  Uwielbiam typa, jest mega obrońcą w stylu lat 80/90, ale w ogóle nie rozwija się w ataku, do tego jeździec bez głowy (18% jego posiadań to straty, Rozier czy Kyrie są na poziomie do 10%). Do tego właśnie Rozier rozwinął się zarówno jako obrońca, jak i gracz ataku.

  (30)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Historię piszą zwycięzcy. Dinozaurami mogły być mityczne smoki. Warto nie lekceważyć podań i mitów.

  (1)
 8. Array ( )
  Odpowiedz

  dzięki za ten wstęp o tym, że liczy się tylko nasze dobro i nasz szef po nas nie zapłacze, bo tak się składa, że właśnie parę dni temu zostałem zwolniony 🙂

  (34)
 9. Array ( )
  Odpowiedz

  Kurczę, zdziwiłem się trochę skutecznością Smitha z layupów, ogląda się go dobrze i zawsze mi się wydaje, że nie ma problemu ze skutecznością. Może sympatia oślepia.

  (2)
 10. Array ( )
  Odpowiedz

  Ta informacja o graczach z meczami 20/20 jest chyba nie prawdziwa. Było chyba kilku zawodników, którzy mieli takie statystyki więcej niż 3 razy. Drummond miał chyba z 5 takich występów.

  (-6)
 11. Array ( )
  Odpowiedz

  No i jak wymieniacie w jakimkolwiek zestawieniu Isaiaha Thomasa, to warto napisać, że chodzi o tego z Bad Boys. Młodzi fani mogą nie wiedzieć, że grał kiedyś inny IT.

  (-4)
  • Array ( )

   Jeśli już to Isiaha, nie Isaiaha panie czepialski. Też jak widać gdzieś coś słyszałeś, że dzwoni ale nie wiesz gdzie 😉

   (19)
  • Array ( )

   Ok, dzięki za odpowiedź. W tekście nie było o tym wzmianki 😉

   (0)
 12. Array ( )
  Odpowiedz

  DInozaury dinozaurami, ale w tym co powiedział JJ jest drugie dno (nawet jeśli gość nie jest tego świadomy): historia świata. Jaką mamy pewność, że to czego uczą na na historii w szkołach rzeczywiście tak wyglądało. Taki przykład: był sobie król Władysław, niczym się nie wsławił, porządził kilkanaście lat i zmarł. Tron przejął jego syn, powiedzmy, Stanisław i postanowił opisać dzieje ojca. Woła kronikarza i mówi: weź mi opisz historię mojego ojca, napisz, że walczył z Turkami, Ruskimi, dbał o lud i takie tam. Na to kronikarz: ale Panie, twój ojciec ostatnią walkę stoczył z biskupem o dziewkę z Zarzecza, najdalej był w Kielcach, a sprawy ludu miał w głębokim poważaniu. Król: jeśli nie chcesz zapoznać się katem to napisz lepiej co mówię.
  Nie wiemy co było 300, 400, 800 lat temu, możemy bazować tylko na poszlakach, jakiś dokumentach, badaniach, ale pewności nie mamy.
  Takie, kontrowersyjnego podejścia do historii, nauczyła mnie szkoła. Przez 4 lata technikum mieliśmy czterech różnych historyków i każdy wałkował z nami czasy od I WŚ do ’89 roku. I każdy przedstawiał inną wersję historii.

  (21)
  • Array ( )

   Takie podejście jest jak najbardziej ok podzielam je… mam namyśli byśmy samodzielnie myśleli mieli otwarte umysły takie jakie powinni mieć naukowcy… książki książkami tam może być zawarta rzeczywistość, ale nie musi to taki pisze ogólnie o wszystkim, natomiast jestem w szoku, że ktoś to na serio bierze pod uwagę mam na myśli dinozaury i historię ziemi. Na początku pomyślałem no to jakaś chyba prowokacja, ale widzę, że Wy na serio xd
   Wytłumacz ie mi jak ktoś może mieć wątpliwości co do życia różnych gatunków zwierząt od a do z… mówimy o fajnie i florze to, że mamy węgiel to chyba logiczne, że rosły rośliny to, że Nasze domy są zbudowane z betonu to też logiczne, że w pradawnych morzach żyły mieszanki i skorupiaki, z których mamy cement itp to, że w Gorach Świętokrzyskich odnaleziono ślady Dinozaurów i to różnych gatunków… nie no aż mi głupio o tym pisać bo może ktoś mnie wkreca xdxd

   (2)
  • Array ( )

   Tia…
   A skąd wiemy że szczepionki działają i nie powodują autyzmu…
   Dzięki takiemu podejściu kretyni nie szczepia dzieciaków

   (16)
 13. Array ( )
  Odpowiedz

  Co do przykładu: do tego służy właśnie krytyka źródeł 😉 jeśli król Władysław rzeczywiście walczył z Turkami czy Ruskami, to ich kronikarze również będą to opisywać, a jak nic nie wspomną to raczej wiadomo, że nic takiego nie miało miejsca i pan kronikarz pisał fantasy na życzenie króla. Gorzej ze sprawami wewnątrz kraju, ale to też da się zweryfikować.

  (18)
  • Array ( )

   Stokton jak byś się dobrze zapoznał z tym tematem to byś nie był taki pewny. Ja byłem na sympozjum ds. autyzmu gdzie wykładali różni profesorowie ze świata i wnioski są raczej jednostronne

   (-4)
  • Array ( )

   To akurat zły przykład sobie znalazłeś Stockton, zainteresuj się trochę tematem zanim się wypowiesz… Szczepionki to największe sk……..o ,nie wszystkie oczywiście ,ale większość ! Nie szczepcie dzieci ,mówię poważnie, zgłębcie temat na yt jak wam się czytać nie chce…

   (-10)
 14. Array ( )
  Odpowiedz

  Dla mnie taki obronca jak Beverly jest zwyklym sciekiem. Wszystko ma swoje granice a ten malutki gosc skacze do kazdego wiekszego bo wie ze sedziowie zaraz wkrocza i nikt nie zdazy mu przypier..

  (-1)
 15. Array ( )
  What Can i Say 5 w plecy only lbj 4 Luty, 2018 at 22:01
  Odpowiedz

  Obejżałem mecz cavs vs houston i fajny fim wspaniały chłopak.Przyznam szczerzę że Julia Roberts lepiej zagrała od lebronka

  (2)
 16. Array ( )
  Odpowiedz

  @Bronson – to głos może skrajny, ale jednak rozsądku. Beverly to taka uboga wersja B. Bowena. Jeśli mówimy o obrońcach – to warto zobaczyć jak w epoce hand-checkingu bronił mistrz tego fachu Gary Payton. Jemu nie były potrzebne akcje typu popchnięcia, bary itp. To może być dobre na Boogiego, ale jest dalekie od mistrzowskiej obrony. To bardziej dziki i zawzięty bulterier niż rzeczywiscie obrońca z krwi i kości. To co robił z Lonzo na początku sezonu było po prostu słabe i dalekie było od mistrzowskiej obrony. Moim zdaniem młody, pomimo dostania w p-dol nie pękł i dalej próbował grać swoje i tym mi bardzo zaimponował. A sędziowie z jednej strony gwiżdzą tak niedorzeczne faule, nie gwiżdzą tak oczywistych błędów – a puszczają takie cuś? W imię czego? Bo chyba nie zasad?

  A i jeszcze co do dinożarłów i płaskiej ziemi.
  Ktoś już pisał o krytyce źródeł – to jedna z pewniejszych metod na sprawdzenie, czy jakieś wydarzenie w przeszłości miało miejsce. W uproszczeniu – zazwyczaj zdarzenie przyjmuje się za fakt historyczny, jeśli w miarę zgodnie mówią o nim 3 niezależne źródła. I to trafia do podręczników (pomijam tu pisanie historii przez zwycięzców i zupełny brak źródeł pisanych).
  Podobnie jest w nauce – jeśli jakieś odkrycie udaje się powtórzyć/potwierdzić w opisanych warunkach – z hipotezy staje się faktem.
  Co do Dinozaurów – tekst o niekompletnych szkieletach – to żart? Nie jestem bywalcem muzeów, ale widziałem co najmniej 3 niemal kompletne szkielety dość dużych zwierząt (fakt nie wszystkie kości pochodziły z tego samego osobnika). Takie fakty nawet wiki podaje bez błędów.
  Co do szczepionek i autyzmu. Dżizus – widzisz i nie grzmisz. Do autora wpisu hasło na dziś „badania kliniczne” — proponuję zapoznać się z metodologią i dokumentowaniem oraz publikacjami WHO w tym zakresie, oraz poczytanie o patogenezie autyzmu. Amen.

  PS. KI ma rację – Ziemia jest płaska. podparta 3 biało-niebiesko-czerwonych piłkach, trzymanych przez 3 Wielkich Przedwiecznych: Darrela Dawkinsa, Mosesa Malone i Wilta Chamberlaina.

  (6)
 17. Array ( )
  Odpowiedz

  Już trzecia taka sytuacja Thunder w tym sezonie. Przegrywają mecz przez BB, a potem okazuje się, że sędziowie popełnili błąd.

  (0)

Gwiazdy Basketu