fbpx

Oficjalne wyniki głosowania na MVP 2012/13

16

Jak informowaliśmy Was w sobotę, LeBron James zgarnął drugą z rzędu nagrodę MVP oraz czwartą w ostatnich pięciu latach.

Najbardziej wartościowego gracza ligi jak co roku wybierało 120 amerykańskich dziennikarzy sportowych oraz kibice (których głos liczono w sumie jako +10 punktów dla zwycięzcy głosowania na nba.com)

Każdy dziennikarz ustalał kolejnych pięć lokat MVP. Miejsce I oznaczało 10 punktów, II miejsce to 7 punktów, III miejsce 5 punktów, IV miejsce 3 punkty oraz V miejsce 1 punkt.

Maksymalnie można więc było otrzymać 1210 punktów, z czego LeBron zdobył 1207. Jeden jedyny dziennikarz (z Bostonu) przyznał pierwsze miejsce Carmelo Anthony’emu. Kiedy prawda wyszła na jaw, tłumaczył się tak:

Głosowałem na Carmelo z powodu jego roli w Knicks, którzy jeśli zwróciliście uwagę w ciągu ostatniej dekady niczego nie osiągnęli. Kiedy ujawniono wyniki byłem zszokowany, że tylko ja nie przyznałem LeBronowi pierwszego miejsca. Szczerze wierzyłem, że Anthony, Kevin Durant, Chris Paul i może nawet Kobe Bryant zgarną 1-2 pierwsze miejsca.

`

Myślę, że Carmelo poprowadził Knicks do nowych szczytów w tym sezonie, drugie miejsce na Wschodzie, pierwsze mistrzostwo dywizji od 19 lat i to ze starzejącym się składem, kontuzją Amar’e i urazami innych graczy. LeBron James jest bez wątpienia najlepszym graczem w lidze, ale uważałem że w tym sezonie Athony miał większą wartość dla swej drużyny.

 1

Co ciekawe, podczas konferencji prasowej sam LeBron oświadczył, że bardziej zależało mu na nagrodzie Najlepszego Obrońcy ligi aniżeli kolejnym MVP…

oficjalne wyniki głosowania MVP >>

1 2

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Boro
  Odpowiedz

  Tak z ciekawości, jacy dziennikarze głosują? Sportowi, związani z tematyką, można przytoczyć jakieś nazwiska bardziej znane?

  (2)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe MagicJohnson32
  Odpowiedz

  Wydaje mi się że każdy kto wie trochę o koszykówce nawet nie musi być wielkim znawcą i interesuje się ligą na bieżąco nie powie że James nie zasłużył na MVP to tak jak by w latach świetności Jordana zastanawiać się czy słusznie dostawał te nagrodę 😀 LBJ mógłby się jeszcze postarać nad defensorem roku , jego gra w obronie jest bardzo dobra ale nie wiem czemu ta nagroda najczęściej trafia do graczy pozycji 4,5 🙁

  (0)
  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   no jak, na drugim miejscu był za Gasolem!

   (5)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe aaron_maj
  Odpowiedz

  No generalnie pierwsza piątka bez zaskoczenia,z tym że ja osobiście zamieniłbym miejscami Melo i Duranta. Głowię się tylko co na tej liście z tyloma punktami robi Tim Duncan ? Chyba tylko i wyłącznie ze względu na sentyment, no ale bez przesady.Siódmym najlepszym graczem ligi to on nie jest już od paru lat.

  (-2)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  Moim zdaniem Lebron nie przepuści przyszłego sezonu będzie chciał grać jeszcze lepiej w defensywie. Dziwny był wybór Gasola, Lebron by był bardziej widoczny jako kandydat na def roku musi być bardziej widoczny w statystykach czy to blokach czy przechwytach. Spo rzeczywiście sie popisał, ale wyglada na to ze chyba mieli przerwe w treningu;)

  (1)

Gwiazdy Basketu