fbpx

Pięciu graczy NBA z powiązaniami ze światem przestępczym

25

Get rich or die tryin’.

Nie jest sekretem, że wielu graczy NBA wywodzi się z dzielnic rażonych biedą. Z miejsc, w których jedyną opcją by jakoś ułożyć sobie życie jest pójść ścieżką sportu lub dołączyć do grupy przestępczej. Czy znacie krwawą historię porachunków gangów Bloods i Crips w najbiedniejszych dzielnicach Los Angeles? Co powiecie na zabicie, a następnie wystrzelenie w kierunku zwłok cz%rnego mężczyzny 56 pocisków z broni maszynowej? Niezgoda na dominację jednego gangu, dyskryminacja rasowa, brutalność policji oraz wszechobecny cr%ck sprzedawany na ulicach dał początek małej wojny domowej na przedmieściach LA.

Czy wiecie, że Suge Knight i Dr. Dre założyli wytwórnię Death Row Records za pieniądze z handlu narkotykami? Bez ochrony światka przestępczego (w zamian za pranie brudnych pieniędzy gangu Bloods) taki eksperyment nie miałby szans istnienia, a świat nigdy nie dowiedziałby się o Snoop Doggu, Kurupt’cie, Tupacu i wielu innych…

Przepływ pieniędzy powoduje, że gangi rosną w siłę we wszystkich biednych dzielnicach Stanów Zjednoczonych. Jak wynika z raportów policyjnych, sety gangu Bloods zaczynają powstawać także w Europie. Coraz więcej młodych ludzi żyje poza systemem nie licząc na pomoc państwa…

Trudno zatem przypuszczać by pochodzący z kolebki gangsterskiego świata gwiazdorzy NBA nie mieli żadnych powiązań ze światem przestępczym. Oto wybranych pięciu graczy, których łączy gangsterską przeszłość:

Marquis Daniels

Lubię gościa, gra twardo niezależnie od klubu, pozycji i warunków. Rzecz jasna formalnie nigdy nie przyznał się do uczestnictwa w gangu, w sieci znaleźć można fotografie na których trzyma czerwoną bandanę oraz pokazuje gesty “Bloods’ów”. Facet nie lubi też litery “C” (zgadnijcie dlaczego?) zamiast tego używa “K”.

Zach Randolph

Zawodnik, którego poważają i szanują wszyscy podkoszowi ligi. O swej burzliwej przeszłości mówi niewiele. Jako małolat był aresztowany za rozboje i kradzież. W trzeciej klasie liceum Zach zabrał do domu trzy karabiny. Chciał je sprzedać i podzielić się pieniędzmi z matką… Odcinek MTV Cribs, w którym gracz zaprasza ekipę telewizyjną do własnego domu, ukazał kilka dobrze znanych policji łobuzów siedzących w salonie Randolpha. W 2004 roku policja postawiła koszykarzowi zarzuty składania fałszywych zeznań na temat udziału jego brata w strzelaninie, w której zastrzelono trzech mężczyzn. Podobno łączyły go związki z grupą przestępczą o nazwie “Hoop Family” z Portland. Grupie wielokrotnie stawiano zarzuty zabójstwa, handlu bronią oraz narkotykami. Jak donoszą raporty, kiedy w 2005 roku w prywatnym bagażu Sebastiana Telfair znaleziono naładowaną broń, ten miał zeznać, że rewolwer ma chronić go przed groźbami ze strony Hoop Family.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

25 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Z tym, że nie usłyszelibyśmy o 2Pac’u Snoopie czy Dr.Dre to kogoś fantazja poniosła silnie. Widać, że o historii rapu to niewiel wiemy… To tak, jakby napisać, że gdyby nie Chicago to MJ by nie grał w NBA 😉

  (11)
 2. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe sikwitit
  Odpowiedz

  Przestańcie z tym tematem Crips i Bloods, bo dla gości typu Game, Snoop, należących kiedys tam do tych gangów, teraz to bardziej farmazon i wspólne nagrywanie, robienie sianka i maja to gdzieś że Snoop jest niebieski, a Game czerwony, koniec końcow i tak wszystko rozchodzi się o kase.

  (7)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe mimati97
  Odpowiedz

  a co z Allen’em The Answer Iverson’em ?? :d on to miał ciekawe życie
  😀
  co prawda niesłusznie go oskarżyli 😀 pamiętam kiedyś był ( a może i dalej jest ) artukuł o jego przeszłości !

  (1)
 4. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe milek97
  Odpowiedz

  Nie no panowie szanujmy się. Gdyby nie Dre Death Row by nie zaistniało. To on tak właściwie zrodził ten “projekt”. On trzymał to w ryzach, on głównie produkował kawałki dla Tupaca. Jak był tam niepotrzebny?!?!?! Na szczyt wywindowali Tupac&Dre.
  A Dre według wielu źródeł należał do Bloodsów, tylko to dla mnie bardzo dziwnie, gdyż on i Eazy na początku przyjaciele, razem tworzyli. Następnie z Ice Cubem, a jak wiadomo obaj oni należeli do Cripsów. Więc nie ma co brać tych przydziałów do gangów na serio, bo kiedy wchodzili razem do studia nie miało to znaczenia.

  (-1)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Dziadzia
  Odpowiedz

  Co do 2paca, to po części autor ma rację. Suge w zamian za nagranie 3 albumów dla Death Row. Dlaczego to zrobił, bo Pac był już kimś: 2pacalypse – złota płyta, Strictly – platyna, Me against the world – podwójna platyna. Ale to jednak All Eyez on Me przez wielu uważany jest za najlepszy album Paca – 9x platyna, był pierwszym dla Death Row. Jako rapera to 2Paca właśnie można podziwiać w dużej części dzięki Suge’owi. Jest tylko jeszcze jedna kwestia. Pac przez wielu nie jest oceniany tylko przez pryzmat swojej muzyki, ale przez także przez coś więcej. A właśnie od czasu kiedy dołączył do DR zaczęło w nim być więcej gangstera niż tego kto zdobył serca milionów fanów…. Kto wie o co mi chodzi ten zrozumie. Dla mnie Pac był lepszy przed dołączeniem do Deathrow. Jednak właśnie dzięki pierwszemu albumowi dla Suga możemy doceniać twórczość Paca w takim właśnie stopniu. Pierwsze 3 płyty były zupełnie inne niż pozostałe. Myślicie, że gdyby nie Suge to byście znali jakikolwiek kawałek Paca ? I don’t give a fuck- bo GTA SA? Może parę innych jeszcze bardziej znanych jak Keep ya head up czy Dear Mama. Nigdy byście nie słyszeli: Changes, Ghetto Gospel, Life Goes On, California Love czy wielu innych hitów, bez których pewnie sobie nie wyobrażacie słuchania muzy. Suge nie zrobił z Paca geniusza, Suge sprawił, że jego geniusz mógł poznać cały świat a nie tylko ciemnoskóra społeczność USA.

  (4)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe sikwitit
  Odpowiedz

  @milek97 —> kuwa, sprawdź kto produkował kawałki dla Pac’a, Dre był i jest do dzis w tym środowisku postrzegany jako xero. Jeśli juz cos piszecie to posiadajcie troche wiedzy na ten temat

  (1)

Gwiazdy Basketu