fbpx

Pierwsze piątki wybrane: najlepsi obrońcy NBA 2013/14

14

Dziś w nocy poznaliśmy piątki najlepszych obrońców NBA minionego sezonu.

Wyróżnienie pod tytułem NBA All-Defensive Team przyznaje się do 1969 roku. Dziesiątkę zawodników wskazują ligowi szkoleniowcy z jednym zastrzeżeniem: nie można głosować na zawodnika własnej drużyny. W ten sposób wyłania się pierwszą i drugą najlepszą piątkę obrońców. Gracz otrzymuje 2 punkty, za każde wskazanie do pierwszej piątki oraz 1 punkt za selekcję do drugiej piątki All-Defensive.

Pięciu zawodników z najwyższą, łączną sumą punktów tworzy All-Defensive First Team, kolejna piątka to All-Defensive Second Team. W przypadku takiej samej ilości punktów u kilku zawodników, piątkę rozszerza się.

Fun Facts

# Cztery razy w historii zwycięzca w kategorii Obrońca Roku nie otrzymał powołania do All-Defensive First Team (Alvin Robertson 1986, Dikembe Mutombo 1995, Tyson Chandler 2012, Marc Gasol 2013). Wszyscy panowie musieli zadowolić się drugą piątką najlepszych obrońców. Powód? Obrońcę Roku wskazują przedstawiciele mediów, najlepsze piątki – trenerzy.

# Marcin Gortat nie otrzymał ANI JEDNEGO głosu do piątki najlepszych obrońców w tym roku. Szok. Na liście znalazły się za to takie tuzy defensywy jak David Lee czy James Harden (!!!)

# Osobiście dziwi mnie też nieobecność na liście Anthony’ego Davisa (51.1% akcji wybronionych spod kosza, 2.8 bloków)

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

14 comments

 1. Array ( )
  Odpowiedz

  Bez przesady. Gortat miał najlepszy sezon w karierze, ale nie jest jakimś wybitnym obrońcą żeby zasłużyć na All-Defensive Team, aczkolwiek jeśli miał zero głosów gdzie nawet taki Harden dostał to faktycznie kpina

  (78)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Taka piękna akcja była, walczyli z byłym już właścicielem LA C. bo był rasistą, tam są sami kur** rasiści i nacjonaliści.

  (4)
 3. Array ( )
  Zdjęcie profilowe sledziu 24
  Odpowiedz

  @ Ignorant
  WTF?
  Co do tematu piątek to mnie trochę dziwi brak Duncana, grał naprawdę świetny defense. Brak reprezentantów Memphis i Toronto w tych teamach, czyli zespołów wyróżniających się świetną defensywą chyba jeszcze dziwniejszy.

  (4)
 4. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  nie wiem czy przypadkiem ta druga piątka nie jest lepsza od pierwszej
  a po za tym i owszem dziwi brak Duncana, bo na pewno jest lepszym obrońcą niż Noah, dziwi również brak Jordana, macie jakieś dane ile oni podostawali punktów

  (-6)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe pepe291086
  Odpowiedz

  Patrick Beverley jest w tym momencie najlepszym obrońcą obwodowym w Nba. Jest koszmarem dla rozgrywających drużyny przeciwnej. Brakuje Tonego Allena i Avery Bradleya. Pozdro.

  (3)
 6. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Hater
  Odpowiedz

  Statsy nie odzwierciedlają pełnego wkładu, bo zbyt mocno zależą od postawy reszty zawodników i systemu gry. Oceniając czyjś wkład w defensywę trzeba patrzeć zdecydowanie ponadto. Moim zdaniem te wszystkie first team, second team itd o kant dupy można rozbić.

  (0)
 7. Array ( )
  Odpowiedz

  Roy Hibbert:D:D:D:D:D:D

  Z tych statystyk wynika że Kawhi jest lepszy od Lebrona. A lebron lepszy od Iggyego.

  No ale konkurs musi być medialny prawda? I nikt normalny nie bierze go na poważnie patrząc co wyprawia Hibbert. Bo jemu chyba liczyli te mecze w których grał dobrze tylko.

  (1)

Gwiazdy Basketu