fbpx

Piętnastu najbogatszych właścicieli klubów NBA, czyli kto płaci gwiazdom

16

Ostatnio mieliście okazję poznać najdroższe pierwsze piątki ligi. Czas sprawdzić, który z pracodawców NBA ma najgłębszą kieszeń. Oto lista piętnastu najbogatszych właścicieli klubów, która powstała w oparciu o coroczny ranking 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes. Otóż  znalazło się na niej aż trzynastu włodarzy NBA.

Miejsce 15. Tom Benson

właściciel New Orleans Pelicans. Jego majątek szacowany jest na około 1.3 mld dolarów. Benson dorobił się na motoryzacji, jest dealerem samochodowym, właścicielem kilku salonów na obszarze Nowego Orleanu i San Antonio. Zyski mądrze zainwestował w lokalnych bankach, dzięki czemu pomnożył wielokrotnie swój majątek.

Miejsce 14. Glen Taylor

i jego Minnesota Timberwolves. Zaczynał jako pracownik firmy zajmującej się organizacją i obsługą uroczystości weselnych, którą koniec końców przejął w posiadanie. Następnie stworzył własną korporację w branży elektronicznej. Do dziś jest jej prezesem i dyrektorem generalnym. Poza klubem Wolves jest również właścicielem drużyny WNBA Minnesota Lynx, która w tym roku zdobyła mistrzostwo. Jego majątek szacowany jest na 1.8 mld dolarów.

Miejsce 13. Donald Sterling

Kontrowersyjny właściciel LA Clippers, którego majątek ma wynosić 1.9 mld dolarów. Były prawnik, urodzony w 1933 roku. Finansowo piął się w górę głównie dzięki procesom rozwodowym i odszkodowawczym. Clippers kupił w 1981 roku za około 12.5 mln dolarów, dziś organizacja warta jest aż 430 mln USD. Do dziś chodzą po ligowych korytarzach plotki, jakoby miał podrzucać do szatni swoim graczom panienki lekkich obyczajów.

Miejsce 12. Herb Simons

Również człowiek starej daty, urodzony w 1934 roku. Indiana Pacers postanowili kupić wraz z bratem Melem. Obaj bracia są magnatami na rynku nieruc$omości, jednak to Herb zgromadził większy majątek, który szacuje się na około 1.95 mld dolarów.

Miejsce 11. Robert Pera

Pisaliśmy o nim niedawno, kiedy to wyzwał na pojedynek 1-na-1 Michael Jordana. Pera jest najmłodszym (35 lat) bossem NBA w towarzystwie. Inżynier i innowator w branży IT. Fortunę zrobił w 2011 roku, gdy jego firma Ubiquiti Networks została wprowadzona na giełdę.  Dysponuje środkami w postaci 1.95 mld dolarów. Ziom potrafi grać w basket!

CZYTAJ DALEJ >>

1 2 3

Ostatnie Wpisy

16 comments

 1. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe serleser
  Odpowiedz

  abstrahując od tematu fajnie by było jakbyście zrobili mobilną wersję strony 🙂
  ps: kiedy dodacie nowe recki kicksów? pojawiło się parę fajnych modeli i moglibyście je ocenić 😉

  (17)
 2. Array ( )
  Odpowiedz

  Myślę, że dla większości z nas hajs zawodników NBA jest nie do ogarnięcia, a co mówiąc właścicieli klubów..
  no cóz hajs się zgadza;)

  (9)
 3. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe Tomek
  Odpowiedz

  Mozna artykul na zamowienie? Chcialbym sie dowiedziec o kulisach przejscia Jamesa do Miami. Jak sie mialy negocjacje, z kim i gdzie rozmawial etc

  (5)
 4. Array ( )
  Odpowiedz

  Fajnie, że pisaliście o Robert Pera, ale ja na przykład nie czytałem tego artykułu i nie wiem jaki klub jest w jego posiadaniu…

  (0)
  • Array ( [0] => administrator )
   Zdjęcie profilowe marada

   ja widzę, że Ty jesteś niezły pieniacz 🙂
   my nie jesteśmy żadne ma$s media, nie pracujemy też 24h, no prawie, a gdy używasz słowa Admin to automatycznie komentarz czeka na zatwierdzenie.
   witaj na stronie!

   (7)
 5. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe zoom100
  Odpowiedz

  Właściciel Nets też chyba trochę w basket grał, prawda? Coraz ciekawsza ta liga właścicieli. Jordan, Pera i ten cały Władimir.

  (0)
 6. Array ( [0] => subscriber )
  Zdjęcie profilowe KB.24
  Odpowiedz

  ale ten Allen jest piękny *.*
  a Robert Pera mógłby zagrać jeden mecz na zakończenie sezonu , przynajmniej pare minut tak po prostu dla beki

  (1)

Gwiazdy Basketu