fbpx

PJ Tucker: obrońca z piekła rodem

9

Skazywani na pożarcie przed sezonem Phoenix Suns grają lepiej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Istotny wpływ na losy zespołu z Arizony ma była gwiazda europejskich parkietów, grający na pozycji rzucającego obrońcy PJ Tucker. No właśnie, czy Tucker to typowy rzucający obrońca?

W 2006 roku wybrali go Raptors. Pierwsze kroki w lidze okazały się jednak zbyt trudne, stąd facet zdecydował o przeprowadzce do Europy. Z sukcesami reprezentował wiele europejskich zespołów. W 2008 roku zdobył na przykład MVP i mistrzostwo ligi izraelskiej, zaś w roku 2012 był MVP zwycięskich finałów ligi niemieckiej.W całej swej europejskiej karierze Tucker występował jako niski, a nawet silny skrzydłowy. Oto dlaczego:

Chłop gra na “dwójce” wyłącznie z racji na swój (stosunkowo) niewielki wzrost. Nie ma talentu strzeleckiego, za to uwielbia przepychanki i nurkowanie po każdą bezpańską piłkę. Jest potężnie zbudowany (198 cm, 102 kg), silny i dynamiczny, co w Europie było jego znakiem firmowym. W 2012 roku powrócił do NBA, gdzie przy równie potężnych rywalach, jego warunki fizyczne “straciły nieco na wartości”. Wiedząc, że czas beztroskiego hasania wokół obręczy dobiegł końca, Tucker skupił się na wykonywaniu konkretnych boiskowych zadań. Jeff Hornacek przydzielił naszemu bohaterowi rolę szczególną: krycie najlepszych graczy z pozycji SG/SF.

Zobaczcie jak radził sobie przeciwko samemu Kobe’mu Bryantowi:

Powiecie pewnie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc idźmy dalej. Tym razem PJ zatrzymywał LeBrona Jamesa:

czytaj dalej >>

1 2

Ostatnie Wpisy

9 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Kondziu
  Odpowiedz

  “4 grudnia roku 2012 Harden przeciwko Tuckerowi zaprezentował się następująco: 14 pkt, 5 strat, 3/17 z gry.” Jeśli to jest odnośnik do filmiku, to 2013 rok, bo wtedy Howard był jeszcze myślami w Lakers 🙂

  (2)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe all3
  Odpowiedz

  to jest dowod na to jaki beznadziejny był sztab trenerski w poprzednich sezonach w Suns ile zawodników było niewykorzystanych, a jak długo grał ten cienias Dragic . Grunt, że w Suns kołczuje teraz Hornacek i cos czuje, że beda z niego ludzie

  (2)
 3. Array ( )
  Odpowiedz

  dobry zwierzak z niego. w poprzednim sezonie niekiedy w niektórych źródłach wyśmiewany, a teraz jeden z tych ludzi, bez których Hornacek zapewne nie wyobraża sobie drużyny.

  (2)

Gwiazdy Basketu