Powrót Stoudemire, wielki mecz Carmelo, zimnokrwisty Lillard

9

Woodson ma uzasadnione pretensje do Stoudemire, który nie robi roboty w obronie. Raz po raz ogrywa go JJ Hickson, chłopak waha się z przejęciem po zasłonie co wykorzystują Blazers, prowadząc 16-18 punktami. Niesamowitą serię rzutową jak dotąd notuje Carmelo. II połowa, Knicks wracają do gry. Obrona wygląda ciaśniej, ręce aktywne. Dwie kolejne piłki idą przez środek do Chandlera. Do kanonady ofensywnej dołączył JR Smith. Teraz to goście starają się utrzymać przewagę, kilka razy z dystansu trafia Batum. Pierwsze punkty w meczu zdobywa także Stat. Niestety chłop nadal nie zachwyca w obronie. Jest jak elektryczny węgorz, chce pomagać kolegom, wychodzi do każdej piłki najczęściej pozostawiając wysokiego gracza niepilnowanego.

Blazers twardo stoją na nogach przeciwko obróconych tyłem do kosza Knicksom. Wesley Matthews bardzo fizycznie gra przeciwko Anthony’emu. Trudno przedostać się pod kosz gości, niestety chwilowo przestaje siedzieć z dystansu gospodarzom i przewaga znów urasta do 10 punktów. Knicks ani razu jeszcze nie prowadzili  w tym spotkaniu. Siedem punktów, do końca niecałe dwie minuty, znów faulowany Melo, znów pudłuje jeden osobisty. Sześć punktów różnicy. Cztery. Trzy. Genialnie gra w obronie Prigioni, utrzymuje się na nogach przeciwko Lillardowi. I co? Gangster Lillard trafia trójkę z odejścia. Prosto w serce gospodarzy. Nie widać po nim emocji. Co za pewniak! Zobaczcie:

Melo przedziera się na zasłonie, pakuje piłkę z faulem! 103-100 na 29 sekund do końca. Wyrzut z autu, trzech graczy Knicks otacza Lillarda, piłka sędziowska! Jest piłka. Melo będzie grał o wszystko. Niestety… Kolejny nieudany comeback w wykonaniu NYK.