fbpx

Poznaj uczestników tegorocznego konkursu rzutów za trzy

22

bir

Poznajcie uczestników tegorocznego konkursu rzutów za trzy:

1/ Wardell Stephen Curry II, średnia kariery zza łuku 43.4% / średnio 2.7 trafień w meczu
2/ Klay Alexander Thompson, średnia kariery 45.8% / średnio 2.5 trafienia w meczu
3/ Jonathan Clay Redick, średnia kariery 39.7% / średnio 1.6 trafienia w meczu
4/ Kyle Elliot Korver, średnia kariery 43.2% / średnio 1.9 trafienia w meczu
5/ Wesley Matthews Junior, średnia 39.5% / średnio 2.0 trafień w meczu

Konkurs odbędzie się w sobotę 14 lutego, początek transmisji o 2:30 czasu polskiego.

Dla przypomnienia, w ciągu regulaminowej minuty zawodnicy oddają 25 rzutów z pięciu stacji umieszczonych za linią 7.24 metra. Na każdej stacji do dyspozycji jest pięć piłek, cztery zwykłe – których umieszczenie w koszu warte jest 1 punkt oraz jedna kolorowa, warta dwa punkty. W sumie daje to 30 możliwych do uzyskania punktów. Przed rokiem wygrywał Marco Belinelli z San Antonio, który w finale zaliczył solidne 24 oczka.

Co ciekawe, będzie to czwarty konkurs dla Stepha Curry, który uparł się, że korona króla trójek musi stanąć na półce jego pokoju z trofeami. Niemal każdy wielki strzelec w historii ma na koncie takąż statuetkę, m.in. Larry Bird, Glen Rice, Steve Kerr (aktualny trener zawodnika), Ray Allen czy Peja Stojakovic. Co ciekawe, mimo pięciu startów ani razu wygrać konkursu nie udało się Reggiemu Millerowi. Cóż, ten umiał rzucać tylko po odskoku w tył i z obrońcą przy twarzy…

A jak wyglądają szanse uczestników w tym roku? Powyżej przywołałem średnie kariery. W tym sezonie?

# Matthews 138 trafień, 40%, średnio 3.1 w meczu
# Korver 135 trafień, 53% (!) średnio 3.1 w meczu
# Thompson 132 trafienia, 46%, średnio 3.2 w meczu
# Curry 124 trafienia, 39%, średnio 3.0 w meczu
# Redick 113 trafień, 44%, średnio 2.5 w meczu

Jak widać, same “automaty”. Każdy ma szybki cyngiel oraz potrzebną odporność psychiczną by udźwignąć ciężar milionów wpatrzonych weń oczu. Nie sposób wytypować zwycięzcę, zdecyduje dyspozycja dnia.

Inną ciekawą statystyką jest odsetek trafień zza łuku, jakie padają po asyście od kolegi. Z wymienionej grupy jedynie Curry jest nominalnym playmakerem zespołu, sam dla siebie kreującym pozycje rzutowe. Ta dodatkowa umiejętność, przy osiąganym wolumenie i skuteczności najlepiej obrazuje cały geniusz tego zawodnika.

# Korver: asystowanych 95.6% trafień za trzy w tym sezonie
# Redick: asystowanych 95.6%
# Thompson: asystowanych 88.6%
# Matthews:  asystowanych 87%
# Curry: asystowanych 56.5%

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

22 comments

  1. Array ( )
    Odpowiedz

    Coś wam się chyba pomyliło ze statsami z tego sezonu. Korver trafia 3.1 trójki na mecz, nie 1.9 😛
    ,
    Jak dla mnie to wygra Korver, bo mimo wszystko ma on chyba z całej piątki najmniej złych dni, jeśli chodzi o trafianie za 3 plus przez ostatnie 8 meczów rzuca ponad 60% za 3, więc jeśli utrzyma taką dyspozycję, to reszta może nie mieć zbyt dużo do powiedzenia. Może ktoś pobije rekord zdobytych punktów w tym roku, bo z taką paką to możliwe 😀

    (20)
  2. Array ( )
    Odpowiedz

    To dajcie ten smutny artykuł co do kroków czegoś się nauczymy nowego bynajmniej ja.A jaka jest ta różnica kroków pomiędzy NBA a Europą?

    (2)
  3. Array ( )
    Odpowiedz

    W zeszłym sezonie, były trochę inne zasady, i zawodnik mógł wybrać stacje gdzie wszystkie 5 piłek były x2 pkt, i max. do zdobycia to 34. Lineup do konkursu trójek wygląda genialnie, dawno nie pamiętam tak mocno obsadzonego. Wygrać może każdy, kwestia dnia.

    (13)
  4. Array ( )
    Odpowiedz

    Dlaczego niestety? (odnośnie kroków) I do tego nie nasza europejska tylko ogólne zasady FIBA. Trzeba mieć szybsze ręce niż nogi 😛 Sam wiesz (do autora) jak łatwo jest minąć obrońcę jak można zrobić krok bez kozła, zanim gwizdną kroki obrońca już za plecami. Wg mnie tolerowanie wszelkiego rodzaju kroków to porażka NBA.

    (-5)
  5. Array ( )
    Odpowiedz

    Cinus

    Chyba dopiero zacząłeś przygodę z NBA. Durant już 2 razy brał udział.

    Czy to tylko 5 zawodników będzie brało udział w tym konkursie ?
    Brakuje ubiegłorocznego zwycięscy Bellinellego (powinien brać udział skoro wygrał) i Bradleya Beala.

    (12)
  6. Array ( )
    Odpowiedz

    “Dla przypomnienia, w ciągu regulaminowej minuty zawodnicy oddają 25 rzutów z pięciu stacji umieszczonych za linią 7.24 metra.”

    w rogach jest 6,70 m, bo tam półokrąg jest spłaszczona i przechodzi w 7,24

    (2)
  7. Array ( )
    Odpowiedz

    strzelców za 3 można by wymienić wiecej to raz, dwa to to, że dużo zależy od predyspozycji w danej chwili. Naoglądałem sie tych turnieji za 3 i to tylko zabawa. Jednak w tym roku licze na mobilizacje poszczególnych strzelców i wynik bedzie bardzo wysoki w graniacach tych 25 punktów

    (0)
  8. Array ( )
    Odpowiedz

    *do redakcji. Możecie mi wytłumaczyć z jakiej racji to są kroki ? harden oderwał już nogę po drugim zwodzie i dopiero zakozłował. Kroki są jak postawi się pierwszą nogę zanim się zakozłuje a w tym przypadku jh fakt postawił stopę lecz zdążył ją oderwać i dopiero odbił piłkę w przeciwną stronę. Jak dla mnie nie ma tu błędu a wiem coś o tym, bo kiedyś ciągle mi gwizdali takie kroki. @ Carter stepback wykonany poprawnie. Przy odbiciu się z lewej nogi harden nie złapał jeszcze piłki dopiero przy zatrzymaniu na dwa tempa

    (-1)
  9. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    kroki jak nic, ale to błąd Hardena który zrobił nieumiejętnie stepback’a.
    wystarczy popatrzeć jak robi to Irving czy Curry. Zresztą nie jest to trudne do ogarnięcia. Widocznie Harden myślał wtedy o czyms innym 😛

    (0)
  10. Array ( [0] => subscriber )
    Odpowiedz

    ahh, pienkny konkurs, od dawna tak nie czekałem na niega, będzie się działo, podobnie, jeśli chodzi o emocjie, może być w konkursie paczek ;p

    (0)

Komentuj

Gwiazdy Basketu