fbpx

Raphael Saadiq x Dame D.O.L.L.A.

6
Damian Lillard Raphael Saadiq

Prawdziwy kąsek dla fanów dobrego bitu: Damian Lillard, błyskotliwy combo guard Portland Trailblazers, a zarazem najbardziej utalentowany MC wśród ligowej braci nagrywa muzykę w studiu Raphaela Saadiqa.

Kto nigdy nie słyszał o Saadiqu niech odpala internety. Gość jest prawdziwą legendą R&B, zresztą nie tylko. Rozpoczynał jako basista w zespole Prince’a, gra na perkusji, na pianinie, śpiewa, komponuje, pisze teksty. Robił muzykę i współpracował z takimi nazwiskami jak: Q-tip, The Roots, Erykah Badu, Jill Scott, Angie Stone, Macy Gray, Joss Stone, John Legend, Snoop Dogg, Kelis, Ludacris, TLC, Ghostface Killah, Luniz, Ginuwine czy Jay-Z.

Teraz już lepiej rozumiecie klimat. Prawdziwy artysta, nie jakieś tam ram pam pam pam. Pamiętacie projekt pod tytułem Lucy Pearl?! To właśnie Saadiq i jego dobry ziomal D’Angelo. Piękne czasy! Zdaje się, że Dance Tonight było w ścieżce dźwiękowej do filmu “Love & Basketball” nie?

Songs from scratch

Wracając do Lillarda a.k.a. Dame D.O.L.L.A. zobaczcie co wymyślił:

Prezydent USA też znajduje czas by pograć w kosza na sali. Widzę to w ten sam sposób: jestem koszykarzem NBA, ale mam też inne zainteresowania.

Obaj panowie pochodzą z Oakland i choć są między nimi 24 lata różnicy wieku, dogadują się przez muzykę:

Mówią, że jeśli chcesz grać jak amator, podglądaj amatorów. Jeśli chcesz zostać profesjonalistą, obserwuj profesjonalistów. [Saadiq]

Chcemy tego więcej!

Ostatnie Wpisy

6 comments

Gwiazdy Basketu