fbpx

Rzut wart 20 tysięcy punktów?

5

ca

“ANYTHING IS POSSIBLE!” grzmiał kiedyś Kevin Garnett po zdobyciu mistrzostwa przez bostońskich Celtów. Pytanie: czy jeden rzut może być wart 20 tysięcy punktów? Oczywiście, że tak!

Dziś w nocy Carmelo Anthony przeciwko Charlotte Hornets potrzebował tylko jednej celnej trójki by tego dokonać. Tak oto, po asyście od Shane’a Larkina Melo stał się czterdziestym członkiem klubu “20k” w historii NBA przy czym warto zaznaczyć, że tylko pięciu znalazło się w tym zacnym gronie będąc młodszymi od Melo. Są to: Wilt Chamberlain, Oscar Robertson, Michael Jordan, Kobe Bryant oraz Lebron James. Zacne grono! A to przecież nie ostatni trafiony kosz w karierze Anthony’ego.

Co prawda nowa filozofia, czyli popularne “triangle offense” jakie żmudnie i małymi kroczkami implementowane są w szeregach Knicks raczej nie doprowadzą Carmelo do ponownego założenia korony “króla strzelców” NBA, ale za to mogą wydatnie przyczynić się do zwiększenia jego obecności w playoffs.

Przypomnijmy, w 2013 roku ze średnią 28.7 punktu na mecz Melo był numerem jeden na liście strzelców. Wyprzedził wówczas Kevina Duranta, któremu zabrakło “jedynie” 70 punktów by został najlepszym punktującym ligi po raz czwarty z rzędu. Dziś wciąż obserwujemy izolacje i prężną grę 1-na-1 Anthony’ego, ale nie jest ona optymalną opcją ataku. Ideą jest zbilansowanie ofensywy, generowanie pozycji rzutowych dla każdego z piątki graczy przebywających na parkiecie.

A skoro już mowa o indywidualnych osiągnięciach, sprawdźmy o kim możemy jeszcze usłyszeć w tym sezonie:

Punkty:

# Kobe Bryant potrzebuje 494 punktów by wyprzedzić Michaela Jordana i wskoczyć na 3 miejsce wszech czasów i to Moi Drodzy będzie prawdziwie historyczny moment!

# Dirk Nowitzki potrzebuje 105 oczek by zając 9. miejsce na tej samej liście;
# Paul Pierce potrzebuje 127 punktów by przegonić Jerry Westa na miejscu 17.
# Tim Duncan 133 punktów by wskoczyć na miejsce 18.
# Lebron James 112 punktów by znaleźć się na miejscu 24.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

Ostatnie Wpisy

5 comments

 1. Array ( )
  Zdjęcie profilowe asdf
  Odpowiedz

  Nie zwróciliście na to uwagi, ale Pierce potrzebuje 19 trójek, żeby wskoczyć na 4. miejsce jeśli Terry nie rzuci żadnej, na co chyba nie ma co liczyć, jeśli terry przegoni Kidda, to Pierce potrzebuje 51 trójek żeby wskoczyć na 4. miejsce i wyprzedzić Kidda. Może też wskoczyć na 3. miejsce jeśli rzuci 19 trójek więcej niż Jet.

  To samo z KG i Timmym o zbiórki, jeśli KG wskoczy na 9. miejsce, to TD potrebuje 280 zbiórek, żeby wskoczyć do top 10 🙂

  (9)
 2. Array ( )
  Zdjęcie profilowe Lizard_King
  Odpowiedz

  Kierowniku odpowiedz na maila! 😉

  A ja zapraszam do regularnego czytania moich wypocin pod adresem podanym na końcu wpisu. Już opisane całe zamieszanie z rzekomym transferem J.R Smitha do Indiany. Zapraszam!

  (1)

Gwiazdy Basketu