Sensacyjne zwycięstwo Bostonu, doświadczenie i ambicja przeważyły

7

Lance Stephenson wchodzi pod kosz jak Michael Jordan 😉 Nie ma co prawda tej płynności ruchów, wyskoku, opanowania, ale dłonie równie potężne. Piłkę trzyma stabilnie jednorącz, a kiedy przyjdzie mu na szybkości (czytaj krok-kozioł) zaatakować obręcz, żaden go nie zatrzyma.

Na rozpoczęcie ostatniej odsłony Pacers wychodzą z 10-punktową zaliczką, którą ambitni geście szybko tną na pół. Gospodarze grają na tak fatalnej skuteczności, że nie trafiliby dziś bananem w małpę. Pozwala to rywalom zacieśnić strefę podkoszową i zniwelować różnicę centymetrów na zbiórce. W ten oto sposób na sześć minut przed końcem meczu mamy remis. Na wołanie odpowiada George Hill trafiając dwa razy z dystansu. Tróję dokłada także Paul George, jednak zaraz rewanżują się goście, straty podkoszowe przekuwając na łatwe punkty.

1:21 przed wybrzmieniem końcowej syreny, na tablicy wyników znów remis! Fatalnie pudłuje dziś David West, co oznacza że Boston będzie miał 23 sekundy na przeprowadzenie ostatniej akcji. Kolejna ucieczka za plecy, tym razem Jeff Green i goście wywożą z Indiany sensacyjne zwycięstwo. Doświadczenie i ambicja przeważyły. Za to kocha się Boston. Ostatecznie: BOS 83 – IND 81