Slim Reaper podrzyna gardło Clippersom [4:2]

20

oklahoma city thunder vs los angeles clippers [game 6]

Goście raz jeszcze udowodnili, że gdy grają w basket, żadna przewaga nie jest bezpieczna. Tym razem jednak znaleźli się po tej dobrej stronie, nie trwonili, ale odrabiali przewagę wypracowaną przez miejscowych. Kevin Durant zdobył 39 punktów i 16 zbiórek, trafił 12 z 23 rzutów, 5 na 8 zza łuku pokazując całemu światu, że gdy jemu siedzi, żegnajcie marzenia rywali.

Bo choć OKC zaczęli fatalnie: obaj gwiazdorzy pudłowali, a Kendrick Perkins załapał dwa przewinienia – jak to mówią – najlepiej jest prowadzić na końcu.  Blake Griffin siał ter%or, jak zwykł to czynić w tym sezonie. Pick and roll, tyłem do kosza, kontratak, wyjście do piłki i odegranie – chłop robił grę Clippersom. Na szczęście dla Scotta Brooksa, jego “zadaniowcy” spisali się na medal, Thabo Sefolosha i rookie Steven Adams trzymali OKC w grze + Derek Fisher (kandydat na head-coacha Lakers przyp.red.) trafił dwukrotnie do kosza.

Przegrywając 27-41 w połowie II kwarty na boisko powrócił KD. W ciągu minuty przypier%#$ Clippersom trzy czyściuteńkie trójki sprzed twarzy, przyprawiając lekko nadpoconego Doca Riversa o zimny dreszcz na plecach.

Wciąż, gospodarze prowadzili do przerwy 50-42, a Russell Westbrook do tego momentu ani razu nie trafił z gry.

Po zmianie stron rozwiązał się wór z punktami, obaj gwiazdorzy OKC zanotowali łącznie 24  punkty w III kwarcie, co wyrównało wynik. W tym czasie Thunder rzucali ze skutecznością 72%. Ba! Nawet Nick Collison (zastępujący Serge’a Ibakę, który opuścił parkiet z urazem łydki) przymierzył z rogu boiska! Clipps trzymali się ramy dzięki walce na atakowanej połowie i wykorzystywaniu błędów rywali (straty!).

O wszystkim miało zdecydować ostatnie 12 minut, przez chwilę bili się kosz za kosz, ale w pewnym momencie KD z Westbrookiem szarpnęli i zaliczyli serię 10-0. Clippers, choć lepiej zbilansowani nie mogli dogonić tej dwójki, kilka dyskusyjnych decyzji sędziowskich (po raz kolejny) na korzyść OKC i wyautowanie Griffina rozstrzygnęło sprawę. Thunder zmierzą się z San Antonio Spurs w finale konferencji. Zasapani LAC jadą na wakacje.

Steven Adams! Co za pierwszoroczniak! Twardy, nieustępliwy, obrzydzający rywalom popołudnie. I tak przez cały sezon. Wczoraj: 10 punktów (5/7 z gry) 11 zbiórek w 40 minut spędzonych na parkiecie.

Uwaga! Clippers tylko trzykrotnie stawali na linii rzutów wolnych w drugiej połowie, podczas gdy OKC przyznano w tym czasie 25 rzutów wolnych.

CZYTAJ DALEJ >>

1 2

20 comments

zaraz pewnie znów posypią się komentarze że sędziowie… , że całe NBA… , że cały świat przeciwko LAC…. Hehehe. A tu po prostu najnormalniej w świecie łomot dostali i koniec.. całe szczęście bo ciężko było patrzeć na te flopy i wieczne wykłócanie z sędziami każdej piłki i każdego faulu przez LAC

(7)

trudno to komentować no ale jestem zobowiązany jako, że kibicuje im to musze coś napisać…. ta seria była trochę dziwna i napisać, że decyzje poza druzynowe nie miały wpływu to jak napisać, że dzisiaj na całą Polską świeci słońce…. przyznam szczerze, ze zabezpieczyłem sie i napisałem to wczesniej ze Clipsy moga ta serie przegrać i przegrali…. weszli do PO z impetem i pokazali, że jako drużyna posiadaja olbrzymi potencjał, któryjednak jeszcze nie dany bedzie przetestować w finale…. dla mnie NBA można powiedzieć w tym sezonie sie juz skończyła Wizzy odpadli, Clipsy odpadli jeszcze tylko licze na Heat, a reszta niech sobie robi co chce…. teraz byle do draftu
    co do Clipsów to mam nadzieje, że nie zrobia jakis duzych roszad, bo Clipsom brakuje tylko regularności i jeszcze lepszej gry w obronie…. dobrze było by widziec KG u Riversa podbudował by trochę młodych i licze ze za rok zapukaja do bram O’briana

(-15)

wkurza mnie ta babka-komentator od skrótów meczowych

trochę szkoda LAC, ostatnie 2 mecze to były praktycznie ich zwycięstwa…

(10)

No to poemocjonowaliśmy się trochę a i tak mamy Pacers-Miami i Thunder-Spurs, czyli najbardziej pewniackie zestawienie, które przewidziałby każdy niedzielny kibic:)

(47)

Plac nie mieli obrońcy na KD. Za to Sas maja Leonarda który ma szanse go ograniczyć i Miami które ma LBJ który jest w stanie go zatrzymać. Mam nadzieje na final ok i Miami. Pojedynek MVP. Myślę ze liga w razie problemów przepchnie OKC do finalu….

(-11)
  6. Array ( [0] => subscriber )

Ta runda została spaczona przez sędziów… dwa ostatnie mecze powinny należeć do Clippersów. Wyczuwam tutaj “teorię spisku” 😀 btw szkoda wizards i clippers, jedyny zespół który został i któremu życzę powodzenia to Spurs. peace

(-12)

Szkoda tego game 5, ale Clippersi sami sa sobie winni, dzis znow prowadzili 16pkt i roztwonili cala przewage. Jesli chce sie wygrac mistrza to nie mozna grac w ten sposob marnujac takie przewagi w dwoch kolejnych meczach po sobie, bo to znaczy ze nie wyciagneli zadnych wnioskow z poprzedniego. Fakt ze OKC na poczatku troche nie szlo i Durant powoli sie rozkrecal, ale nie ma co ich tlumaczyc, powinni utrzymac ta przewage. Zeby nie bylo to OKC tez nie zasluguje na mistrza, ale maja patent na wygrywanie ze SPurs i obawiam sie ze to oni moga zagrac w wielkim finale

(4)

HAHA przegrywali ładnie pieknie więc w 2 połowie 25 rzutów wolnych i pograne. Sorry ale jak ja patrze na tą NBA to tam gwizdanie wiecej znaczy niż sama gra. Czasami zwykłe dotknięcie gwizdaja, czasami sie przepychają i nic. To już nie tyle gra co biznes. 20 sekundowy time out- no to reklama. jakaś przerwa- reklama. A wiadomo, że niektóre zespoły są mniej medialne niż inne.

I troche mamy jak w piłce nożnej. W sezonie fajnie fajnie sie gra ale w PO jakby już z góry było wiadomo jakie szlagiery mają być grane. OCK, heat, SAS i Indiana.

Dobrze, że ci goście dostają miliony za granie to im wisi czy ich sędzia oszuka czy nie.

(1)
  9. Array ( [0] => subscriber )

Jak dla mnie LAC zostało okradzione z tytuły, wszystko zaplanowane, żeby sprzedać drużynę,.. Ponad to jak to powiedział były sędzia, (zbrodniarz, jak go nazwała Federacja) nie pozwolenia na górze na wygraną Raptors, tak tu nie było na LAC. Czy nie lepiej sprzeda się finał Miami vs San Antonio/ Thunder?

(-13)
  10. Array ( )

Wlasnie. Posralibyscie sie w komentach jakby to Heat byli na miejscu OKC.
    Przed tą serią myslalem, ze OKC zmiecie rywala ale nie w taki sposób, niesmak pozostanie..

(-5)
  11. Array ( )

właśnie nie, lepiej sprzeda się CP3@ i BG vs LBJ i DW. głupie i banalne gadanie że coś sprzeda się lepiej! OKC wygrali bo byli lepsi. sami tez zawalili mecz w którym prowadzili ponad 20 pkt i wyciągneli wnioski. przed LAC jest przyszłość. niektórzy po prostu nie potrafią znieść porażki. a OKC może mieć mega problem zeby przejść SAS w takiej formie. ciekawe jakie wtedy beda wasze teorie spiskowe? bo lepiej sprzeda sie POP vs Eric… ehhh..

(13)
  12. Array ( )

@Wnoros
    jakie mistrzostwo dla LAC ???
    człowieku, oni nie dali rady przejść półfinału konferencji, nawet gdyby to jeszcze SAS i MIA/IND..
    zejdź na ziemie dzieciaku bo fantazjujesz

(6)
  13. Array ( [0] => subscriber )

Myslaem ze Clippersi cos powalcza z Oklahoma. Skoro dosc gładko po Clippersach pojechali to zapowiada sie czekwa rywalizacji Oklahomy z SAS