Spacerek Heat, mocny Gortat, Kobe 36, koniec Linomanii

15

Heat @ Cavs 111-87

Heat są mega-mocni. Zakończyli serię wyjazdów wynikiem 5-1, z czego wszystkie pięć zwycięstw odnieśli minimum piętnastoma punktami. LeBron (28 punktów) był chyba przygotowany na gwizdy i buczenie fanów swojej byłej drużyny, przechwytując piłkę już w pierwszej akcji i wyprowadzając Miami na prowadzenie 25-5. D-Wade (22 punkty) z łatwością przedostawał się pod kosz, kończąc wjazdy akrobatycznymi layupami, a Mario Chalmers wkleił 4 na 6 rzutów zza linii 7,24. Fakt jest taki, że mecz zakończył się zanim na dobre się rozpoczął. Gospodarzom przewodził Kyrie Irving (17 punktów).

Suns @ Lakers 99-111

Wszyscy wiedzą, że Kobe nienawidzi Phoenix. Mamba zdecydował, że wrzuci tej bandzie defensywnych specjalistów 36 punktów. Mega spotkanie (relatywnie rzecz biorąc) rozegrał obchodzący 28. urodziny Marcin Gortat: 21 punktów i 16 zbiórek. Szczególnie byliśmy pod wrażeniem jak odważnie wchodził na kosz. Zobaczcie z resztą:

[vsw id=”NiXeb8AEJyg” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Wolves @ Rockets 111-89

Kevin Love i wspomniany przez nas niedawno siłacz Nikola Pekovic wyczyścili strefę pod koszową do cna. Uzbierali razem 63 punkty i 29 zbiórek. Ricky Rubio dołożył 18 punktów oraz 9 asyst z czego jedna zasługuje na miano “akcji meczu”. Zobaczcie.

[vsw id=”xzNkuPtlCUk” source=”youtube” width=”690″ height=”420″ autoplay=”no”]

Hornets @ Knicks 89 -85

Jeremy Lin zdobył co prawda 26 punktów, ale aż 9 razy tracił piłkę i to w sposób, który każe nam snuć teorię spiskową na temat tego, że Linomanię nakazał samemu zainteresowanemu zakończyć David Stern. Pomyślcie, najpierw zablokowany trade Paula, a teraz cała pierwsza piątka, należących do Sterna, Hornets rzuca powyżej 10 punktów? Coś tu nie gra. Oczywiście żartujemy! I dobrze, że się skończyło. Do Big Apple przyjeżdża JR Smith (ma zadebiutować już jutro przeciw Mavs), wyczekujemy też powrotu Carmelo Anthony. Będzie się działo!

Nuggets @ Grizzlies 102-103

Po przegranej pierwszej kwarcie 15-34 goście za namową trenera Georga Karla zaczęli drapać parkiet. Dzięki ambitnej, szybkiej grze udało im się wyjść na prowadzenie w ostatniej odsłonie. Nuggets przewodził Corey Brewer (26 punktów), w swoim żywiole był też atletyczny Kenneth Faried (18 punktów, 10 zbiórek w ciągu zaledwie 25 minut). Jednak końcówka należała do Rudy Gaya (20 punktów), który w finałowych momentach punktował trzy razy, a wisienkę z tortu gości świsnął rezerwowy Grizzlies Dante Cunningham – dobijając rzut Gaya na mniej niż pół sekundy do końca.